TIR wbił się w tył ciągnika rolniczego. WIDEO

0
2762

Kierowca ciągnika siodłowego z impetem najechał na tył ciągnika rolniczego, który jechał DK30. W wyniku zderzenia kierowca traktora został poszkodowany i przewieziony do szpitala.

 

Do zdarzenia doszło kilka minut przed 18. na DK30 tuż za Wyrębą w kierunku Zgorzelca. Kierowca TIR-a jadąc w stronę granicy z impetem uderzył w tył ciągnika rolniczego, który miał zamontowany kultywator uprawowy. W wyniku zderzenia przód ciągnika siodłowego został doszczętnie zniszczony. Wszystko wskazuje na to, że kierowca ciężarówki w ostatniej chwili zobaczył jadący przed nim ciągnik. Próbę ucieczki na lewo zablokowało jadące z naprzeciwka Renault Clio, które zostało przetarte i uszkodzone wylatującymi w powietrze częściami maszyny rolniczej i ciężarówki. Kierowca osobówki wyszedł ze zdarzenia bez uszczerbku na zdrowiu.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia najechali policjanci KPP Zgorzelec i przejeżdżający zespół ratownictwa medycznego. Dzięki temu, kierowcom natychmiast udzielono pomocy medycznej. W wyniku zderzenia kierowca ciągnika rolniczego doznał obrażeń i został przewieziony do zgorzeleckiego szpitala. Następnie dysponowano służby z powiatu lubańskiego, bowiem do zderzenia doszło na jego terenie. W tej chwili na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają przebieg zdarzenia.

Do akcji zadysponowano zespół ratownictwa medycznego, policję, JRG Lubań, OSP Siekierczyn i OSP Pisarzowice.

W tej chwili DK30 jest nieprzejezdna w obu kierunkach. Policja zaleca już w Lubaniu zjechanie na objazd drogą wojewódzką 297 w kierunku autostrady. Droga może być zablokowana nawet do północy.

 

-/ eLuban.pl /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here