Straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie

0
3260
zdjęcia: OSP KSRG Rębiszów

Dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego. Apelujemy o ostrożność.

 

Intensywne opady deszczu, mgła i wcześnie zapadający zmrok ograniczają widoczność na drodze. Mokra i śliska jezdnia też nie sprzyjają kierującym. Dodatkowym utrudnieniem są często leżące na jezdni liście – w takich warunkach droga hamowania może niebezpiecznie się wydłużyć, a w skrajnych przypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. W okresie jesiennym jezdnie mogą być już przymrożone i w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – jezdnia może tam być szczególnie śliska.

Dodatkowym utrudnieniem jesienią (nie tylko dla kierowców) jest często gorsze samopoczucie. Zły nastrój może wpływać na szybkość reakcji i koncentrację o czym warto również pamiętać wsiadając za kierownicę pojazdu i poruszając się po drogach.

Do kolejnego zdarzenia na naszych drogach kilkanaście minut po godzinie 9. w sobotę 18 listopada 2023 roku w Kwieciszowicach. Na miejscu pracowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rębiszowie, druhowie z OSP Kwieciszowice, zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze oraz patrol policji z KPP w Lwówku Śląskim.

Jak się okazało, po tym jak kierująca samochodem osobowym straciła panowanie nad pojazdem, ten zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na szczęście kierującej nic poważnego się nie stało.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here