“Tylko nie mów nikomu”. Dokument, który wstrząsnął opinią publiczną

16
340

Poruszający film dokumentalny o pedofilii w polskim kościele pt. „Tylko nie mów nikomu” od soboty dostępny jest już na kanale YouTube całkowicie za darmo. Dwugodzinny film w niespełna dwie doby obejrzało 7,5 miliona widzów! Obraz przedstawia dziewięć historii 9 księży-pedofilów oraz dramaty ich ofiar.

Autorzy dokumentu nie tylko ujawniają nowe przypadki molestowania dzieci przez księży, ale potwierdzają inne kościelne zaniedbania: dopuszczanie duchownych oskarżanych i skazywanych za pedofilię do pracy z dziećmi, do odprawiania mszy czy też udzielania sakramentów.

Na film natychmiast zareagował prymas Polski. Arcybiskup Wojciech Polak. Po jego emisji wydał specjalne oświadczenie – Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego. Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu – napisał w oświadczeniu rozesłanym do mediów Prymas Polski abp Wojciech Polak

W zupełnie innym tonie wypowiadał się wczoraj abp Głódź, który – jak podaje Onet – przed mszą świętą został zapytany przez reportera “Faktów” TVN o to, czy widział film Tomasza Sekielskiego. – Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego – odpowiedział duchowny.

Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna – pisze na profilu YouTube Tomasz Sekielski, który zwraca się również do widzów, czytelników z prośbą o finansowe wsparcie.

Pod materiałem na YouTubie znajduje się już blisko 30 tysięcy komentarzy. O dokumencie mówi się w niemal wszystkich stacjach telewizyjnych. Piszą o nim największe portale internetowe. Dokument wczoraj komentowali także czołowi polscy politycy, którzy zapowiadają zmiany w polskim prawie.

Zachęcamy do obejrzenia dokumentu

W 2014 roku sprawa molestowania przez księży była tematem w Lwówku Śląskim, gdzie trafił przeniesiony z parafii w Henrykowie Lubańskim ksiądz Jan M. W 2014 roku duchowny usłyszał wyrok za molestowanie. „Wyrok w sprawie księdza oskarżonego o pedofilię!

16 KOMENTARZE

 1. Dziwie się że oni jeszcze żyją, przecież takie coś nie powinno chodzić po świecie – nieważne czy jest to duchowny, bankier czy sportowiec. #MowaNienawiści

 2. TO NIC NOWEGO OD X CZASU WIEMY CO WYRABIAJĄ NASI DUSZPASTERZE, TO NIE NOWINA , ZNAJĄC RZĄD (PO )-PLATFORMY OBYWATELSKIEJ SKŁONNY JEST DO WSZYSTKIEGO ŻEBY OBALIĆ PiS ,CIESZĄ SIĘ I ZACIERAJĄ RĘCE WIEDZĄC ŻE PiS (prawo i sprawiedliwość) JEST PARTIĄ WIĘKSZOŚCI WIERZĄCEJ .FILM FILMEM TU CHODZI WIĘCEJ O GRĘ POLITYCZNĄ ŻEBY NAGŁAŚNIAĆ PRZED WYBORAMI I SKŁÓCIĆ NARÓD PANIE SCHETYNA. DOBRY JESTEŚ W TE KLOCKI.

 3. Patologie sa w każdej nacji i zawodzie, wiec dlaczego nie ma być czarnych owiec wśród duchownych? Kara powinna być bardzo surowa i nieważne, że zboczeńcy są już dziadkami, w tym temacie zero pobłażania. Najbardziej w tym wszystkim smuci, że w świat poszedł przekaz – cały kościół jest winny i wszyscy księża co jest bardzo niesprawiedliwe ponieważ jest większość która moze być wzorem i przykładem dla wielu z nas.

 4. Takie zachowania księży odpychaja ludzi od kościoła nasza wiara upada jak może taki ksiądz pedofil sprawować eucharystie udzielać sakramentow nie miesci się to wszystko w glowie szok wspolczuje tym ofiara przecież to trauma na cale zycie tego się nie zapomina

 5. Z pewną przesadą, ale można stwierdzić, że PiS jest partią pedofilską, skoro jest politycznym “ramieniem” przestępczej organizacji pedofilskiej, poza tym stosującej oszustwo metodą “na zbawienie”.
  Nastał najwyższy czas, aby zadać fundamentalne pytania:
  – Czy Kościół jest po prostu organizacją dewiantów, żądnych władzy i pieniędzy?
  – Czy całe chrześcijaństwo jest wielką bzdurą i oszustwem ułatwiającym proceder tym zboczeńcom?
  – Czy czasem twórcy tej religii, pochodzący z Bliskiego Wschodu, byli też zwykłymi seksualnymi dewiantami, wyświęconymi przez swych następców, też dewiantów?
  Jeżeli TAK, to wszystko nabiera sensu.

  • You’re right!
   Na były Związek Radziecki mówiono:
   Cep cepa cepem pogania.
   A na kościół będziemy mówić:
   Zboczeniec zboczeńca
   zboczeńcem wyświęca.

 6. Jarosław Wiecznie Dziewica powiedział “Kto podnosi rękę na kościół….”,
  a pamiętacie “Kto podnosi rękę na władzę ludową…” (Cyrankiewicz) ?
  Ten kraj to ma pecha – jak nie czerwoni złodzieje, to czarni zboczeńcy-pasożyty.

  • Amerykańska organizacja pozarządowa Bishops Accountability wykazała, że w latach 1950–2016 w Stanach Zjednoczonych przestępstw pedofilii dopuściło się 6721 księży, zaś liczba ofiar wynosi 18 565 dzieci.
   A jak to będzie wyglądało w katolickiej Polsce kiedy zakończy pracę powołana – pan Prezes wyraził zgodę – Rządowo-Kościelna Komisja?
   Wygląda na to że katolicy już powinni szykować się na wielki szok.

 7. Katolyki to mają fajnie…. Mogą grzeszyć ile wlezie, molestować, kraść, kłamać, oszukiwać, wyzywać, pomawiać itp. Potem się wyspowiadają (czytaj: nakablują sami na siebie do swojego szamana) i mogą wszystko od nowa.
  Ateiści to mają przechlapane, bo nie mają swoich oturbanionych bliskowschodnich guru, do których odklepią swoje mamrotne mamroczenia i muszą polegać tylko na rozumie.

 8. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. To Kościół rzymsko-katolicki zwany „pedofilskim”.
  Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywdy, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola Gorbaczowa i jego “pierestrojka” oraz “głasnost” przyśpieszą upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.
  Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie i hipokryzji!

 9. Do Rady Miasta Wrocławia oraz Sejmiku Województwa wpłynął wniosek Dolnośląskiego Kongresu Kobiet o pozbawienie kardynała Henryka Gulbinowicza tytułu honorowego obywatela Wrocławia i Dolnego Śląska.
  Mając pełną świadomość o skłonnościach i przestępstwach popełnionych przez ks. Pawła Kanię złożył za niego sądowe poręczenie dzięki któremu uniknął aresztowania a następnie w porozumieniu przeniósł kapłana do parafii pod zarządem biskupa bydgoskiego. Diecezja wrocławska wiedziała o skłonnościach pedofilskich ks. Pawła Kani, o tym że krzywdził dzieci i nie zrobiła nic, aby temu zapobiec. Przeniesiono go do innej parafii, gdzie dalej pracował z dziećmi, pozwolono na krzywdę i cierpnie kolejnych dzieci.
  – Moralność i uczciwość kardynała Henryka Gulbinowicza to teraz kwestia dyskusyjna. Nie powinien być honorowym obywatelem naszego miasta i województwa – twierdzą sygnatariuszki wniosku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here