“Tylko nie mów nikomu”. Dokument, który wstrząsnął opinią publiczną

12

Poruszający film dokumentalny o pedofilii w polskim kościele pt. „Tylko nie mów nikomu” od soboty dostępny jest już na kanale YouTube całkowicie za darmo. Dwugodzinny film w niespełna dwie doby obejrzało 7,5 miliona widzów! Obraz przedstawia dziewięć historii 9 księży-pedofilów oraz dramaty ich ofiar.

Autorzy dokumentu nie tylko ujawniają nowe przypadki molestowania dzieci przez księży, ale potwierdzają inne kościelne zaniedbania: dopuszczanie duchownych oskarżanych i skazywanych za pedofilię do pracy z dziećmi, do odprawiania mszy czy też udzielania sakramentów.

Na film natychmiast zareagował prymas Polski. Arcybiskup Wojciech Polak. Po jego emisji wydał specjalne oświadczenie – Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego. Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu – napisał w oświadczeniu rozesłanym do mediów Prymas Polski abp Wojciech Polak

W zupełnie innym tonie wypowiadał się wczoraj abp Głódź, który – jak podaje Onet – przed mszą świętą został zapytany przez reportera “Faktów” TVN o to, czy widział film Tomasza Sekielskiego. – Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego – odpowiedział duchowny.

Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna – pisze na profilu YouTube Tomasz Sekielski, który zwraca się również do widzów, czytelników z prośbą o finansowe wsparcie.

Pod materiałem na YouTubie znajduje się już blisko 30 tysięcy komentarzy. O dokumencie mówi się w niemal wszystkich stacjach telewizyjnych. Piszą o nim największe portale internetowe. Dokument wczoraj komentowali także czołowi polscy politycy, którzy zapowiadają zmiany w polskim prawie.

Zachęcamy do obejrzenia dokumentu

W 2014 roku sprawa molestowania przez księży była tematem w Lwówku Śląskim, gdzie trafił przeniesiony z parafii w Henrykowie Lubańskim ksiądz Jan M. W 2014 roku duchowny usłyszał wyrok za molestowanie. „Wyrok w sprawie księdza oskarżonego o pedofilię!

12 KOMENTARZE

 1. Dziwie się że oni jeszcze żyją, przecież takie coś nie powinno chodzić po świecie – nieważne czy jest to duchowny, bankier czy sportowiec. #MowaNienawiści

 2. TO NIC NOWEGO OD X CZASU WIEMY CO WYRABIAJĄ NASI DUSZPASTERZE, TO NIE NOWINA , ZNAJĄC RZĄD (PO )-PLATFORMY OBYWATELSKIEJ SKŁONNY JEST DO WSZYSTKIEGO ŻEBY OBALIĆ PiS ,CIESZĄ SIĘ I ZACIERAJĄ RĘCE WIEDZĄC ŻE PiS (prawo i sprawiedliwość) JEST PARTIĄ WIĘKSZOŚCI WIERZĄCEJ .FILM FILMEM TU CHODZI WIĘCEJ O GRĘ POLITYCZNĄ ŻEBY NAGŁAŚNIAĆ PRZED WYBORAMI I SKŁÓCIĆ NARÓD PANIE SCHETYNA. DOBRY JESTEŚ W TE KLOCKI.

 3. Patologie sa w każdej nacji i zawodzie, wiec dlaczego nie ma być czarnych owiec wśród duchownych? Kara powinna być bardzo surowa i nieważne, że zboczeńcy są już dziadkami, w tym temacie zero pobłażania. Najbardziej w tym wszystkim smuci, że w świat poszedł przekaz – cały kościół jest winny i wszyscy księża co jest bardzo niesprawiedliwe ponieważ jest większość która moze być wzorem i przykładem dla wielu z nas.

 4. Takie zachowania księży odpychaja ludzi od kościoła nasza wiara upada jak może taki ksiądz pedofil sprawować eucharystie udzielać sakramentow nie miesci się to wszystko w glowie szok wspolczuje tym ofiara przecież to trauma na cale zycie tego się nie zapomina

 5. Z pewną przesadą, ale można stwierdzić, że PiS jest partią pedofilską, skoro jest politycznym “ramieniem” przestępczej organizacji pedofilskiej, poza tym stosującej oszustwo metodą “na zbawienie”.
  Nastał najwyższy czas, aby zadać fundamentalne pytania:
  – Czy Kościół jest po prostu organizacją dewiantów, żądnych władzy i pieniędzy?
  – Czy całe chrześcijaństwo jest wielką bzdurą i oszustwem ułatwiającym proceder tym zboczeńcom?
  – Czy czasem twórcy tej religii, pochodzący z Bliskiego Wschodu, byli też zwykłymi seksualnymi dewiantami, wyświęconymi przez swych następców, też dewiantów?
  Jeżeli TAK, to wszystko nabiera sensu.

  • You’re right!
   Na były Związek Radziecki mówiono:
   Cep cepa cepem pogania.
   A na kościół będziemy mówić:
   Zboczeniec zboczeńca
   zboczeńcem wyświęca.

 6. Jarosław Wiecznie Dziewica powiedział “Kto podnosi rękę na kościół….”,
  a pamiętacie “Kto podnosi rękę na władzę ludową…” (Cyrankiewicz) ?
  Ten kraj to ma pecha – jak nie czerwoni złodzieje, to czarni zboczeńcy-pasożyty.

 7. Katolyki to mają fajnie…. Mogą grzeszyć ile wlezie, molestować, kraść, kłamać, oszukiwać, wyzywać, pomawiać itp. Potem się wyspowiadają (czytaj: nakablują sami na siebie do swojego szamana) i mogą wszystko od nowa.
  Ateiści to mają przechlapane, bo nie mają swoich oturbanionych bliskowschodnich guru, do których odklepią swoje mamrotne mamroczenia i muszą polegać tylko na rozumie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here