Płatny Facebook i Instagram już w Polsce. Ile trzeba zapłacić i czy warto?

0
3735

Od wczoraj użytkownikom Facebooka i Instagrama w Polsce wyświetla się komunikat. Muszą podjąć decyzję, czy chcą korzystać z wersji bezpłatnej, co się wiąże z innymi konsekwencjami, czy będą płacić abonament miesięczny?

 

 

Płatny Facebook i Instagram już w Polsce. Ile trzeba zapłacić i czy warto?

Od wczoraj użytkownikom Facebooka i Instagrama w Polsce wyświetla się komunikat. Muszą podjąć decyzję, czy chcą korzystać z wersji bezpłatnej, co się wiąże z innymi konsekwencjami, czy będą płacić abonament miesięczny?

Podejmij decyzję dotyczącą dalszego korzystania z aplikacji Facebook.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami płatny Facebook i Instagram wszedł już do Europy. Subskrypcja bez reklam dostępna jest dla mieszkańców Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii.

“Opcja zakupu subskrypcji bez reklam równoważy wymagania europejskich organów regulacyjnych, dając użytkownikom wybór i umożliwiając Meta dalsze świadczenie usług wszystkim osobom w UE, EOG i Szwajcarii” – podała Meta w komunikacie prasowym

Kto może subskrybować Facebooka i Instagrama?

Od 7 listopada użytkownikom Facebooka i Instagrama w Polsce wyświetlane są komunikaty informujące o zmianach prawa i wprowadzeniu wersji płatnej. Komunikaty pojawiają się użytkownikom, którzy ukończyli 18 rok życia i mają wcześniejszą historię korzystania z platform. Nowi użytkownicy na razie nie będą mieli opcji płatnego dostępu.

Ile trzeba zapłacić za Facebooka i Instagrama?

Możliwość skorzystania z wersji płatnej, czyli subskrypcji serwisu społecznościowego została wyceniona na 9,99 euro miesięcznie dla użytkowników korzystających z platformy na komputerach stacjonarnych oraz 12,99 euro miesięcznie dla korzystających za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Bezpłatne korzystanie z Facebooka

Jeśli bezpłatnie korzystasz z Facebooka, czy Instagrama musisz liczyć się z wyświetlaniem reklam. Ponadto Twoje informacje i dane będą wykorzystywane na potrzeby reklam.

Płatne korzystanie z Facebooka

Wykupując subskrypcję nie będziesz widzieć reklam a Twoje informacje nie będą wykorzystywane na potrzeby reklam.

Korzyści z płatnej wersji Facebooka i Instagrama

Eksperci od mediów społecznościowych już wskazują, iż użytkownicy płatnej wersji będą mieli m.in. zwiększone zasięgi i większą widoczność ich postów. Wśród korzyści wskazywany jest bezpośredni kontakt z zespołem Meta, czyli i lepsze reakcje na m.in. niesłusznie bany czy problem z kradzieżą tożsamości. Mają pojawić się także inne specjalne funkcje, jak m.in. naklejki do wykorzystania w Rolkach i Stories na Insta i Facebooku.

Zmniejszone zasięgi i sporo reklam

Pojawiają się także teorie, według których osoby korzystające z serwisów bez subskrypcji będą mierzyć się z masą reklam i trudno będzie im wyłapać normalne wiadomości.

W 2024 roku zapłacisz za każde konto

Meta informuje, że do 1 marca przyszłego roku subskrypcja obejmuje wszystkie połączone konta w „Centrum kont użytkownika”, ale po tym terminie za każde dodatkowe konto trzeba będzie już płacić dodatkowo od 6 do 8 Euro.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here