Już tradycyjnie od prezentacji kultowego filmu Sami Swoi rozpoczął się w dniu wczorajszym XXIII Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych.

OFFK to są spotkania z ludźmi kina, aktorami, scenarzystami, reżyserami. W miasteczku Kargula i Pawlaka każdy może zdobyć autograf, zrobić sobie selfie, czy porozmawiać ze swoim filmowym idolem. W tegorocznym festiwalowym programie nie zabrakło znakomitych filmów, znanych aktorów, dobrej muzyki i humoru. Festiwalowe, filmowe miasteczko w Lubomierzu ruszyło już na dobre.

Nie da się ukryć, iż rok 2019 to dla Lubomierza rok wyjątkowy, rok wielkich przemian. Po latach przygotowań i niemal roku prac metamorfozę przeszedł lubomierski rynek. Inwestycje związane z rewitalizacją rynku, przebudową remizy OSP i remontem Domu Płócienników z pewnością można nazwać przełomowymi w dziejach miasta, bo od czasów II wojny światowej nie było tu tak znaczących zmian.
Niemniej wszyscy liczyli, iż tegoroczny Festiwal uda się zorganizować na nowiutkiej płycie rynku, jednak upały, które mieliśmy w czerwcu i lipcu nie pozwoliły na zakończenie układania bruku przed tegorocznym świętem. Scena Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych po raz drugi z rzędu – i ostatni – w tym roku zlokalizowana została na przyszkolnym boisku „Pod kasztanami”. Niemniej dla tych, którzy przyjechali tu, żeby się dobrze bawić to z pewnością nie ma większego znaczenia.

Tętni życiem Festiwalowe kino, tętni także muzyczna scena, którą otworzył pochodzący z Jeleniej Góry zespół T.n.T.

Zespół powstał w październiku 2015 roku. Swój debiut estradowy miał w 2016 roku podczas WOŚP w Mirsku. Niedługo po tym wydarzeniu rozpoczęły się koncerty w okolicznych miastach oraz w klubach. T.n.T gra alternatywnego rocka. W Lubomierzu wystąpił w składzie: Rafał Waszkiewicz – gitara basowa, Klaudia Pełka – wokal wspierający, Sebastian Nadelski – wokalista główny, Magda Nowak – gitarzystka, Bartek Nowak – perkusista i Paweł Podobiński – gitarzysta.

Kolejnym zespołem, który bawił lubomierską publiczność był znany naszym czytelnikom zespół AD HoC.
Zespół zagrał w składzie: Mateusz Czepczak, Michał Hallada, Bartosz Szostak i Karol Kureła. Jak przyznają członkowie grupy ich set lista jest dość skrajna, od piosenek o typowych rozterkach miłosnym po tematy egzystencjalne. – Jesteśmy różni, dlatego różna jest nasza muzyka, nie zawsze mamy humor słuchać ładnych i przyjemnych rzeczy szczególnie jak mamy doła – mówią. Finaliści tegorocznej Muzycznej Bitwy Radia Wrocław na lubomierskiej scenie zagrali kilka coverów, ale nie zabrakło także ich kompozycji, m.in. „Ciebie nie mam tu” czy utworu „Zostaw w tyle czas”.

Znakomicie przed publicznością zaprezentowali się „Skazani na bunt” w składzie: Weronika Paś – wokal, Zuza Szyderska – gitara, Łukasz Moszczyński – bass / wokal, Arek Majkut – gitara / wokal i Mateusz Martyniak – perkusja. Młodzi, gniewni, gustujący w mocnym brzmieniu pokazali się z jak najlepszej strony i zebrali sporo w pełni zasłużonych oklasków.

Stałym punktem odwiedzin w mieście Kargula i Pawlaka są odwiedziny w tutejszych muzeach, które w trakcie Festiwalu przeżywają prawdziwe oblężenie. Tu można poznać historię i eksponaty z Samych Swoich, ale także dzieje Klasztoru, sióstr zakonnych, czy zobaczyć znalezione niedawno temu lubomierskie skarby.

Jeszcze dziś przed nami spotkania z aktorami, odsłonięcie tablic w zaułku filmowym, parada i gala otwarcia oraz spora dawka muzyki dance.

Zapraszamy do Lubomierza

Kliknij tutaj i sprawdź program
XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych Lubomierz 2019

16 KOMENTARZE

  1. Spokojnie, w przyszłych latach festiwal poprawi się znacznie, w tym roku jest dużo inwestycji takich jak rewitalizacja więc ludzie, nie macie się o co martwić bayo 🙂

  2. Dlaczego zwracasz się do nas wszystkich, złoty róg z tego co wiem był prywatną nieruchomością więc nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, też bym chciał aby tam coś powstało ale jak widać na to się nie zanosi

  3. Tak Złoty Róg był prywatną nieruchomością , którą Gmina odkupiła tak że jesteście teraz właścicielami i jesteście od tego i po to was wybrano żeby szukać pomysłów na to żeby nasze miasteczko jakoś wyglądało i przynosiło zyski.

  4. Do Lubomierzanina. Tak , tak jesteście wszyscy wspaniali ale PIEC zabytkowy , notabene zarejestrowany jako Zabytkowy w ” Złotym Rogu ” toście ZAJUMALI. Bo ja Wiem, że wasi koledzy dali ruinę na podmianę a właściwy zabytkowy SPRZEDALI.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here