W kościołach będą zbierać pieniądze na pomoc mieszkańcom Ukrainy

23
1467

Z apelem o wsparcie w czasie zbiórki do puszek w parafiach naszej Diecezji zwrócił się Biskup Legnicki. Zebrane środki mają wesprzeć finansowo tych, którzy cierpią w trakcie tej wojny.

 

Biskup Legnicki wystosował komunikat do wiernych, w którym wyraził gotowość niesienia pomocy mieszkańcom Ukrainy.

„W poczuciu ludzkiej solidarności i w duchu chrześcijańskiej miłości spieszymy z pomocą wszystkich mieszkańcom Ukrainy, która 24 lutego br. została zaatakowana zbrojnie przez Rosję.” – napisał Biskup Andrzej Siemieniewski, który zwrócił się z prośbą do wiernych, by w czasie zbiórki do puszek w parafiach naszej Diecezji w najbliższą niedzielę 27 lutego oraz w Środę Popielcową 2 marca wesprzeć finansowo tych, którzy cierpią w trakcie tej wojny, a także ogarniać ich modlitwą, by mogli podźwignąć się z nieszczęścia.

„Już dziś za każdą modlitwę, wsparcie i gest dobrej woli dziękuję” – podziękował Biskup Legnicki.

Biskup zwrócił się także z prośbą do wszystkich duszpasterzy, by szczególną troską ogarnąć Ukraińców zamieszkujących parafie diecezji legnickiej.

„Bądźmy otwarci w najbliższym czasie na przyjęcie uchodźców wojennych w naszych parafiach.” – apelował Biskup, który przypomniał, iż zgodnie z prośbą Ojca Świętego Franciszka Środa Popielcowa będzie przeżywana w jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

23 KOMENTARZE

    • Taca jest dla potrzeb Kościoła, trzeba opłacić rachunki oraz są potrzeby W renowacji kościoła nie tylko WNMP ale również w Płóczkach Górnych bądź w Rakowicach. Taca jest zupełnie na inne potrzeby nie rozumiesz tego? Jeśli Ofiary z Tacy przekazywali by dla Ukrainy nie mieli by tu z czego żyć oraz z czego spłacać długów. Pieniądze z tacy również częściowo są przekazywane dla Biskupa ale również na wspomaganie Caritasu, opłacenie rachunków. Kościół również ma rachunki nie siedzisz przecież w ciemnym kościele, jest do opłaty prąd oraz ogrzewanie. Uszanuj decyzję Biskupa i nie dąż tematu i nie wtrącajcie się ludzie tylko wspomagajmy wspólnymi siłami Ukrainę bo nie wiadomo czy kiedyś my nie będziemy potrzebowali pomocy i wsparcia, wtedy będziesz ale zastanawiała czy pieniądze z tacy są dla ciebie? Nie rób z tego afery już i nie dąż tematu dalej. Wspomagajmy wspólnymi siłami damy radę!

      • Ja wszystko rozumiem tylko nie mogę zrozumieć jednego . Czemu jak jest zbierana kasa czy to do puszek czy na tacę na remont kościoła to nie ma w kolejną niedzielę podanej kwoty jaka była zebrana i na co idą te konkretne pieniądze. Lakonicznie informowanie że na remont nie jest ok . W większości parafii w Polsce jest to informacja jawna co do kwoty i konkretnego celu. Jedno sprawozdanie roczne jest niewystarczające zwłaszcza że jest mało konkretne.

  1. Zasada jest prosta i stara jak świat: ci, którzy najwięcej mają do powiedzenia w sprawie tacy w kościele, których to najbardziej boli to na nią nie rzucają. Zawsze tak było i jest nadal. A ci którzy rzucają to nie marudzą i nie komentują śmiesznie. Nikt nikogo nie zmusza do rzucania na tacę.

  2. Dlaczego nikt nie napisze że np.jakaś gmina ma duży internat i mogła by przyjąć wiele ludzi którzy potrzebują pomocy, a tylko robią zbiórki od ludzi a nic od siebie z urzędu.

  3. Czy Kwota z tacy będzie ogłoszona zależy od Proboszcza Danej Parafii.
    Domyślam się że teraz Będziecie jeździć po Proboszczu z Parafii WNMP ale to naprawdę ludzie nie ma sensu. Najlepiej jakbyście zajęli się swoimi sprawami. To czy kwota z tacy będzie ujawniona to jest sprawa Księży, natomiast jeśli nie ogłoszą to nie dzieje się nic złego. Nie każdy kościół ogłasza takie sprawy w zwykłą niedzielę i nie każda Parafia musi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here