Usiłowali dokonać kradzieży metalowych bram

1
995

Policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali trzech sprawców, którzy usiłowali dokonać kradzieży metalowych bram do bunkrów z terenu byłego poligonu wojskowego w Popielówku (gm. Lubomierz). Przy jednym z mężczyzn ujawniono środki odurzające. Teraz cała trójka stanie przed Sądem. Za usiłowanie kradzieży grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

19 kwietnia przed godziną 12:00 do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży metalowych bram do bunkrów z terenu byłego poligonu, które znajdują się w miejscowości Popielówek (gm. Lubomierz). Na miejsce niezwłocznie udał się patrol policji. Na miejscu policjanci ujawnili zdemontowane metalowe drzwi, które zostały pocięte i przygotowane do wywiezienia. Sprawcy zdążyli oddalić się przed przybyciem służb. W toku prowadzonych na miejscu zdarzenia czynności, policjanci ujawnili świeże ślady pojazdu, które doprowadziły do miejsca, w którym mogą przebywać sprawcy. W jednym z okolicznych domów funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby: 36- i 31- letnich mężczyzn oraz 31- letnią kobietę, która stała „na czatach” podczas usiłowania kradzieży. W trakcie wykonywania czynności z osobami, przy jednym z mężczyzn ujawniono środki odurzające w postaci amfetaminy oraz tabletki ecstasy.

Cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie, gdzie usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here