Tragiczny wypadek koło Zgorzelca. Nie żyje kierowca VW

2
4370

Do tragicznego wypadku na DK94 doszło dziś nad ranem. Droga Zgorzelec – Żarska Wieś jest obecnie całkowicie zablokowana.

 

 

 

Z wstępnych informacji jakie podał portal Zgorzelec112 wynika, iż kierujący pojazdem marki VW podczas manewru wyprzedzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w prawidłowo jadący pojazd ciężarowy.

W wyniku zderzenia kierująca pojazdem osobowym poniosła śmierć na miejscu.

“W dniu 25.11.2022 r. o godz. 6.54 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu wpłynęło zgłoszenie o czołowym zderzeniu samochodu osobowego z samochodem ciężarowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 94 pomiędzy Jędrzychowice mi, a Zarską Wsią. Samochodem osobowym podróżował jeden mężczyzna, który niestety poniósł śmierć na miejscu. Kierowca samochodu ciężarowego nie doznał większych obrażeń. W akcję ratowniczą zaangażowane były siły i środki z JRG Zgorzelec, OSP Trójca oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z JRG Bolesławiec.” – informuje KP PSP w Zgorzelcu

Okoliczności tragedii badają policjanci

 

2 KOMENTARZE

  1. Tam nie jest wina kierowców ciężarówek, na tym odcinku wina leży po stronie osobówek, które cisną ile fabryka dała. Wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach oraz siedzenie na zderzakach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here