Ulica Wojska Polskiego już na finiszu

3
1059

To inwestycja, która realizowana jest przez Gminę Gryfów Śląski i Powiat Lwówecki. Pierwsze prace rozpoczęto tu jesienią ubiegłego roku. Dziś do pełni szczęścia brakuje zaledwie kilkudziesięciu metrów warstwy ścieralnej asfaltu.

 

– My wykonaliśmy kanalizację, sprawy wodociągowe i odwodnienie, to jest razem prawie milion pięćset tysięcy złotych. – wyjaśnia Burmistrz Gryfowa Śląskiego.

W ramach inwestycji wymieniono sieć kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 446,8 m, wymieniono 25 szt. przyłączy sanitarnych o łącznej długości 128,6 m, wymieniono zbiornik istniejącej przepompowni ścieków wraz z orurowaniem i pompami, wymieniono główny odcinek sieci wodociągowej o łącznej długości 641,5 m, wymieniono przyłącza wodociągowe oraz hydrantowy o łącznej długości 347,6 m, wymieniono także główny odcinek kanalizacji deszczowej o łącznej długości 110,72 mb. Dodatkowo w ramach inwestycji zostały przepięte do rurociągu sieci wodociągowe biegnące w ul. Młyńskiej, a także ul. Grodzkiej i Źródlanej.

Natomiast ciężar wymiany nawierzchni wziął na siebie Powiat Lwówecki. Jednak i tu władze Gryfowa Śląskiego wsparły ze swojego budżetu tą inwestycję. – Dołożyliśmy się także dwieście tysięcy złotych do asfaltowania. – wspomina Burmistrz Olgierd Poniźnik.

– To była bardzo duża inwestycja. – zauważa Pan Starosta Lwówecki, który nie kryje, iż bez wsparcia finansowego z budżetu Gryfowa Śląskiego trudno byłoby przeprowadzić remont nawierzchni tej drogi. – Ta inwestycja pokazuje współpracę pomiędzy gminami, w tym przypadku Gminą Gryfów Śląski a Powiatem. Dofinansowanie do samej nawierzchni ze strony Gminy to połowa wkładu własnego, czyli 25 proc. dofinansowała dała Gmina Gryfów Śląski, 25 proc. Powiat Lwówecki i 50 proc. środków pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych. – tłumaczy Pan Daniel Koko.

Sieci wod- kan i deszczówka już dawno zostały wykonane. Tak jak już od dłuższego czasu kierowcy mogą korzystać z nowej nawierzchni na ulicy Wojska Polskiego. Do pełni szczęścia i całkowitego zakończenia prac brakuje tu zaledwie kilkudziesięciu metrów warstwy ścieralnej asfaltu i kilku zjazdów.

Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki przyznaje, iż w ostatnim czasie do projektu wprowadzono drobne zmiany, jednak prace zostały przeprowadzone na tyle sprawnie, iż mimo, że wykonawca zgodnie z umową ma jeszcze miesiąc na dokończenie inwestycji, to całość powinna zakończyć się jeszcze w lipcu.

– Robiliśmy zmiany w projekcie na wniosek radnych. Uznaliśmy, że jest taka potrzeba żeby wysepkę z bezpiecznym przejściem zrobić koło szkoły – wspomina Pan Daniel Koko, który dodaje, iż asfalt na całej drodze, jeżeli nie wystąpią jakieś komplikacje, to powinien być ułożony jeszcze w dniu dzisiejszym.

Dziś widok tej ulicy naprawdę cieszy. – Ulica Wojska Polskiego dzięki dobremu projektowi zyskała bardzo dużo – przyznaje Burmistrz Gryfowa Śląskiego, który zauważa, iż niegdyś chodnik był po jednej stronie a po drugiej po drugiej był tylko częściowo. Teraz po obu stronach ulicy jest nowiutki chodnik z kostki, częściowo betonowej, a częściowo granitowej.

– Z tej inwestycji bardzo się cieszę i dziękuję Zarządowi Powiatu i Radzie Powiatu, że zdecydowali się na remont tej drogi. – dodaje Burmistrz Poniźnik.

Ulica Wojska Polskiego jest już na finiszu. Najważniejszych z prac dziś nie widać, bo są one pod warstwą asfaltu, jednak i ta także się mocno zmieniła. Jak oceniacie wygląd tej drogi?

3 KOMENTARZE

  1. Przed ostatnią wojną Jeleniogórska (Hirschbergerstr.), przed współczesnymi nawierzchniami posiadała wykonaną z brusów dębowych(?). Pozdrowienia dla Griphorian!

  2. “Rewelacyjne” rozwiązania dla parkujących :mieszkańców, klientów zakładu mechaniki pojazdowej i restauracji. Zatoczki , obniżone krawężniki itd. Kiedy się skończy te rozdanie z lampami w oknach na rynku czy też Młyńska z dwukierunkowej na jednokierunkową. Przykładów sporo. Rozpacz.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here