Będzie nowa sieć wod- kan i nowa nawierzchnia

1
1328

Na ulicy już pojawiły się pierwsze utrudnienia, a tych w najbliższych tygodniach będzie znacznie więcej, jednak bez nich inwestycja nie byłaby możliwa do zrealizowania.

 

Kilka lat temu Burmistrz Gryfowa Śląskiego zapowiedział, iż przy każdej inwestycji drogowej na terenie miasta będzie starał się wymieniać starą sieć wodno- kanalizacyjną. Tak też się dzieje i nie ma znaczenia do kogo należy droga. Tym razem cała inwestycja na ulicy Wojska Polskiego w Gryfowie Śląskim podzielona jest pomiędzy Powiat Lwówecki, do którego należy droga i Gminę, która przed przystąpieniem drogowców do wymiany nawierzchni dokona wymiany sieci wod-kan i deszczowej.

Gmina Gryfów Śląski już wyłoniła wykonawcę, który przystąpił do prac w ramach których dokona m.in. wymiany głównych odcinków kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 446,8 m, wymiany 25 szt. przyłączy sanitarnych o łącznej długości 128,6 m, wymiany zbiornika istniejącej przepompowni ścieków wraz z orurowaniem i pompami, wymiany głównego odcinka sieci wodociągowej o łącznej długości 641,5 m, wymiany przyłączy wodociągowych oraz hydrantowych o łącznej długości 347,6 m, wymiany głównego odcinka kanalizacji deszczowej o łącznej długości 110,72 mb.
Dodatkowo w ramach inwestycji zostaną przepięte do projektowanego rurociągu sieci wodociągowe biegnące w ul. Młyńskiej, a także ul. Grodzkiej i Źródlanej.

Całość inwestycji, która ma się zakończyć jeszcze w tym roku ma kosztować bagatela 1.488.043,70 zł brutto.

Po zakończeniu tych robót na plac budowy wejdą drogowy. Starosta Lwówecki już ogłosił przetarg na remont drogi powiatowej nr 2543D ul. Wojska Polskiego w Gryfowie Śląskim na dł. 0,575 km. Prace rozpoczną się w przyszłym roku a dokładny termin rozpoczęcia uzależniony jest z pewnością od warunków atmosferycznych.

Dzięki połączeniu sił Gminy Gryfów Śląski i Powiatu Lwóweckiego mieszkańcy będą mieli nie tylko nową nawierzchnię, ale także nowe sieci.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here