Podziękowania dla rodziców, które zostaną z nimi na dłużej. Sprawdź nasze propozycje

0
1252
zdjęcie - pexels (OM)

Podziękowania dla rodziców to niezwykle wzruszająca część wesela. Oprócz samej oprawy w postaci przemówienia czy pokazu slajdów, warto zadbać również o sam prezent. Najlepiej taki, który zostanie z rodzicami na długo, służąc jako pamiątka. Co wybrać? Oto kilka pomysłów.

 

Wdzięczność można wyrazić na wiele różnych sposobów. Niektórzy wolą zrobić to publicznie, w większym gronie, inni z kolei potrzebują bardziej intymnej atmosfery. Podobnie jest z samą formą podziękowania. Dla wielu par młodych bardzo ważne jest przypieczętowanie podziękowań ich fizyczną formą, która będzie służyć jako pamiątka tej ważnej chwili. Można dołączyć do niej także prezent, który z pewnością ucieszy to rodziców!

Podziękowanie dla rodziców – drzewo życia

Jakie podziękowania dla rodziców wybrać?

Przemowy przemowami, ale podziękowania warto mieć również na papierze! Po latach rodzice będą mogli spojrzeć na taką pamiątkę i przypomnieć sobie uczucia, jakie towarzyszyły im podczas wesela, gdy para młoda wyrażała swoją wdzięczność wobec nich.

Podziękowania dla rodziców można wręczyć w różnych formach. Polskie marki ślubne oferują szeroki przekrój wariantów, od prostych dyplomów, po albumy ślubne czy statuetki.

Wybierając je, warto zwrócić uwagę na trwałość materiału. Zamiast papieru, który z czasem blaknie i wilgotnieje, można wybrać drewniane podziękowania dla rodziców od artMA. Takie rozwiązania są trwałe, a przy tym można z dumą eksponować je na półce czy na ścianie. Można również zdecydować się na statuetkę z grawerem, na której umieszczono wybraną treść czy obraz podziękowania dla rodziców z dowolną ilustracją czy zdjęciem.

Co napisać na podziękowaniu?

Sama treść podziękowania może przybierać najróżniejsze formy – od bardzo krótkich komunikatów po rozbudowane. Niektórzy podchodzą do ich konstruowania na wesoło, a inni z większą powagą. Nie ma jednej uniwersalnej formuły, której należy się trzymać – podziękowania mają przecież płynąć z serca. Istnieją jednak sprawdzone wzory, które mogą pomóc w przygotowaniu własnego podziękowania. Niewątpliwie warto zacząć od bezpośredniego zwrotu do rodziców i wyrażenia wdzięczności. Można wypunktować, za co para młoda jest im wdzięczna i zakończyć tekst życzeniami.

Czasem jedno słowo znaczy więcej, niż długie podziękowania. Jeśli para młoda ceni sobie prostotę, wystarczy proste “dziękujemy”. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadkach, gdy z uwagi na formę podziękowania, ilość miejsca na tekst jest bardzo ograniczona.

Ekskluzywna karafka- podziękowanie dla rodziców

Co oprócz podziękowania?

Możesz poprzestać na dyplomie czy statuetce. Dobrym pomysłem może okazać się jednak wręczenie rodzicom dodatkowego prezentu. Jakiego? Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są kwiaty na podziękowanie dla rodziców – to wspaniały symbol, który upiększy publiczną ceremonię. Można również zdecydować się na słodkie podarunki. Kosz z podziękowaniami dla rodziców wypełniony pralinami, tabliczkami dobrej jakości czekolady i innymi słodyczami to piękne i smakowite rozwiązanie. A jeśli rodzice są z kolei smakoszami trunków, można podarować im butelkę wybranego alkoholu umieszczonego w drewnianej skrzynce opatrzonej podziękowaniami.

Innym sposobem na wyrażenie wdzięczności jest podarowanie rodzicom doświadczeń. Może będzie to wyjazd do SPA lub wycieczka dla dwojga albo wspaniała kolacja z menu degustacyjnym? Po stresującym okresie przygotowań z pewnością docenią taki prezent.

-/Materiał partnera/-OM

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here