W drodze do szpitala zapaliła się karetka pogotowia

0
3192
Golejów pożar karetki pogotowia ratunkowego 10

Do groźnego zdarzenia doszło, gdy Zespół Ratownictwa Medycznego jechał z pacjentem od strony Lwówka Śląskiego w kierunku Jeleniej Góry. W drodze zapalił się ambulans.

 

Kilka minut przed godziną 21. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowani Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o pożarze ambulansu. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej 297 w Golejowie. Na miejsce natychmiast dysponowano strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim, OSP KSRG w Lubomierzu i OSP w Golejowie.

Jak się okazało w jadącym od strony Lwówka Śląskiego w kierunku Jelenie Góry ambulansie doszło do pożaru w komorze silnika. Ratownicy medyczni z Pogotowi Ratunkowego w Jeleniej Górze natychmiast zatrzymali pojazd na poboczu i podjęli walkę z pożarem jednocześnie powiadamiając strażaków.

Pożar udało się opanować przy użyciu gaśnic zanim dotarła pierwsza jednostka. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zadbali, by wysoka temperatura ponownie nie wznieciła ognia. Zadysponowano także drugi zespół ratownictwa medycznego, który odebrał przewożonego pacjenta.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniać będą policjanci.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here