Ukradli i zniszczyli figurkę Dzieciątka Jezus

18
2565

Dla niektórych nie ma świętości a uczucia religijne to jedynie wytarte slogany. Liczy się szpan, możliwość zabłyśnięcia przed kolegami, pokazania swojej odwagi.

 

Jak informowaliśmy wczoraj w Święta z szopki betlejemskiej stojącej na lwóweckim rynku zniknęła figurka Dzieciątka Jezus. Sprawa została zgłoszona na policję. Dziś pracownicy ośrodka kultury informują, iż policja i straż miejska namierzyła już sprawców tego obrzydliwego czynu. Figurkę znaleziono pobitą, zniszczoną!

Szopki są bardzo mocno zakorzenione w naszej tradycji. Opowiadają historię o narodzinach Jezusa. Dla katolików mają szczególną wartość.

Dyrektor LOK-u przyznaje, iż chce jak najszybciej kupić nową figurkę, jednak sprawa jest trudna, bo nie wiadomo czy wytwórcy zdążą dostarczyć taką samą figurę do 6 stycznia. Jeżeli nie będzie to możliwe, to szopka do Trzech Króli będzie stała bez najważniejszej z figur.

Jaką karę poniosą sprawcy?

czytaj:

18 KOMENTARZE

  • Skoro Pani jest taka tego pewna i oskarża sobie bezpodstawnie to proponuje nie oceniać ludzi kiedy ich się nie zna 😉 To co się dzieje we lwówku nie musi mieć związku z dziećmi z parku pozdrawiam.

   • A to, że przesiadują w parku to nie ich wina, że we lwówku nie ma miejsca dla wypoczynku, w szczególności kiedy jest pandemia. Niech Pani zajmie się swoim życiem i proszę nie oceniać innych, bo oni mogli to zrobić tak samo jak Pani

   • Może nie zna , ale się widzi co wyprawiają . I nie oskarżam , póki co .
    Proszę przeczytać uważnie.
    P.S. Uderz w stół , a nożyce się odezwą ( coś na rzeczy ? )

  • To, że grupka nastolatków przesiaduje w parku nie oznacza, że wszytko co złego się dzieje u nas w mieście jest spowodowane przez nich, niech Pani nie ocenia dzieci, kiedy Pani nie ma pojęcia jakie są.

  • A to, że młodzież nie ma gdzie spędzać czasu z równieśnikami, bo we lwówku nie ma gdzie to nie jest ich wina, ze siedzą w parku a skoro ma pani pewność, ze to ta młodzież to może pani chce z siebie zrzucić zarzuty? to tak samo mogła pani zrobić tak samo jak i oni

 1. Podać do publicznej wiadomości dane osobowe sprawcy kradzieży włącznie z adresem zamieszkania i zdjęciem niech się wstydzi lub wstydzą palanty.

 2. Zdaje się , że mamy bardzo słaby monitoring. A ta starsza Pani , która pisze o młodzieży źle. Nie ogląda Pani seriale a Ci młodzi ludzie mają prawo posiedzieć w parku. Jestem za tym aby podać imiona i nazwiska publicznie tych wandali!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here