Odpowiedzą za kradzież i obrazę uczuć religijnych?

4
1270

Najprawdopodobniej nie tylko za kradzież ale i za obrazę uczuć religijnych odpowiedzą podejrzani, którzy w Wigilię Bożego Narodzenia ze stojącej na lwóweckim rynku szopki ukradli figurkę Dzieciątka Jezus a następnie ją zniszczyli.

 

Ta sprawa zbulwersowała wielu mieszkańców. W Wigilię Bożego Narodzenia ze stojącej na lwóweckim rynku szopki skradziona została figurka Jezuska. W dniu narodzin Pana żłóbek był pusty.

Tuż po świętach pracownicy ośrodka kultury poinformowali, iż policja i straż miejska namierzyła już sprawców tego obrzydliwego czynu. W praktyce okazało się, iż faktycznie zatrzymano podejrzanych, ale od razu ich wypuszczono i dalej prowadzono działania poszukiwawcze.

Dziś dowiadujemy się, iż policjanci przesłuchali w tej sprawie już kilka podejrzanych osób, w tym osoby nieletnie. Jednak żaden z zatrzymanych mieszkańców Lwówka Śląskiego nie przyznaje się do kradzieży i zniszczenia figurki. Mówiąc najprościej podejrzani przerzucają się winą. Policjanci zapewniają, iż mają na tyle mocne dowody, że nie odpuszczą sprawy, nie zostanie ona umorzona i z pewnością trafi do sądu.

Oficer prasowa lwóweckiej policji przyznaje, iż mężczyźni najprawdopodobniej odpowiedzą nie tylko za kradzież ale także za obrazę uczuć religijnych.

Do sprawy jeszcze wrócimy

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here