Ukradł samochód wart 650 tysięcy złotych. Już trafił do aresztu

9
2920
zdjęcie poglądowe Policja w Lwówku Śląskim

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie, podejrzanemu o kradzież z włamaniem oraz udzielanie narkotyków. Mieszkaniec powiatu lwóweckiego ukradł samochód z jednego z parkingów w Szklarskiej Porębie. Poniesione straty właściciel oszacował na 650 tysięcy złotych. Auto zostało odzyskane. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim ustalili, a następnie zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o kradzież z włamaniem oraz udzielanie narkotyków.

Jak ustalili policjanci, do kradzieży pojazdu marki Land Rover Range Sport doszło w nocy z 23 na 24 stycznia 2021 roku w Szklarskiej Porębie. Poniesione straty właściciel oszacował na 650 tysięcy złotych.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby lub osób, które dopuściły się tego przestępstwa. Prowadzone w tej sprawie czynności zarówno operacyjne, jak i procesowe wspólnie z policjantami z Lwówka Śląskiego doprowadziły do wytypowania i zatrzymania 38-latka jako podejrzanego o kradzież tego auta. Okazało się, że skradziony samochód ukryty był na jednej z posesji na terenie powiatu lwóweckiego. Dodatkowo policjanci ustalili, że 38-latek w zamian za użyczenie stodoły, w której przechowywał skradzione auto udzielił kilkukrotnie właścicielom tej posesji środki odurzające.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.28 stycznia 2021 roku Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

-/podinspektor Edyta Bagrowska, KMP Jelenia Góra/-

9 KOMENTARZE

  1. cieszycie się wszyscy, co? a i tak powód jest tylko jeden: zawiść, zawsze mu zazdrościliście to się teraz pocieszacie, każdy z Was ma więcej za uszami, do Bbbb: masz słabe info kolego/koleżanko, on nie jest narkomanem, ale macie radochę, szkoda, że na krótko, i czekacie, który zarobiony bardziej będzie następny, niech rzuci kamień kto bez winy, pozdrawiam

    • Zawiść, zazdrość? Czego zazdrościć? Okradania ludzi, straszenia, znęcania sie nad kobietami, wyłudzania pieniędzy, faszerowania ludzi nieudolnych życiowo narkotykami aby byli na posylki? Droga kobieto bądź Mężczyzno, widać, że pracujesz w jego szeregach i najwidoczniej troszeczkę w życiu się teraz ukróci… Ten człowiek za wszystkie krzywdy które wyrządził powinien dostać dożywocie!!! Jego przestępczość trwa od minimum 10 lat. Radzę zacząć martwić się o swoją du.., bo jak siedzi, a robilas/es coś dla niego to zapewne Cię sprzeda aby siebie ratować! Taki to już jest król Gryfowskich paczuszkow, hahaha tchorz i cwaniak! Pozdrawiam jego fanów, a ludzie którzy przez niego ucierpieli w końcu oddychaja pełna piersią, a są ich setki. Ogromne brawa dla Policji!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here