Chciał ukraść bankomat. Grozi mu teraz 10 lat więzienia

0
85
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu miejscowy Sąd zastosował areszt tymczasowy wobec Grzegorza G., który 11 marca 2019 roku w godzinach nocnych usiłował dokonać kradzieży z włamaniem jednego z bankomatów na terenie Bolesławca.

Urządzenie stało przy jednej z Galerii Handlowych. 39-latek podjechał do niego ciągnikiem rolniczym. Następnie na bankomacie i pojeździe zamocował pasy holownicze i próbował wyrwać urządzenie z podłoża. Próba nie powiodła się z powodu zerwania użytych przez podejrzanego pasów. Bankomat uległ jednak zniszczeniu.

Następnie mężczyzna próbował uciekać przed funkcjonariuszami Policji prowadzonym przez siebie ciągnikiem oraz pieszo, ale został zatrzymany.

Ujawniono przy nim broń palną wraz z amunicją, a także blisko 3 gramy amfetaminy.

Sprawcę doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem bankomatu oraz zniszczenia urządzenia o wartości ponad 33 tysięcy złotych. Ponadto Grzegorzowi G. zarzucono posiadanie bez zezwolenia broni palnej i amunicji, posiadanie substancji psychotropowych oraz przestępstwo niezatrzymania się na żądanie funkcjonariuszy Policji. Ustalono także, że użyty przez podejrzanego ciągnik rolniczy pochodził z kradzieży, wobec czego sprawcy zarzucono przestępstwo paserstwa.

Grzegorz G. przyznał się od popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Następnie Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do tamtejszego Sądu Rejonowego wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Wniosek został uwzględniony.

Jak ustalono, Grzegorz G. nie działał sam. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców.

Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here