Ukradł samochód i nim odjechał. Miał ponad 3,5 promila

0
1207

Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło na terenie Bolesławca. I jest to kolejny przypadek pozostawienia samochodu z kluczykiem w środku. Mężczyzna wiedział, że w samochodowej stacyjce znajduje się kluczyk. Kradzież nie nastarczała mu zatem wiele problemów. Wsiadł i odjechał. Właściciele skradzionego samochodu powiadomili policję.

Policjanci szybko namierzyli pojazd i zatrzymali go w pobliżu miejsca zamieszkania sprawcy kradzieży. Z ustaleń funkcjonariuszy bolesławieckiej komendy wynika, że kierowca odjeżdżając skradzionym samochodem popełnił jeszcze inne przestępstwo. Kierował bowiem będąc w stanie nietrzeźwości i posiadając dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

„Badanie wykazało, że 39-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.” – relacjonuje aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji. – „W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną, ponieważ ma do odbycia karę pozbawienia wolności, dlatego od razu trafił do zakładu karnego.”

Zarówno za kradzież, jak i złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here