Ściął zakręt i doprowadził do zderzenia z dwoma innymi samochodami

10
1587

Na trasie Złotoryja- Lwówek Śląski doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. 22-letni kierowca BMW ściął zakręt w wyniku czego uderzył w dwa inne jadące z naprzeciwka pojazdy. Jeden z nich po dachowaniu wylądował w rowie.

 

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej, pomiędzy miejscowościami Czaple i Nowe Łąki.

Z ustaleń złotoryjskich funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierowca BMW jechał w kierunku Złotoryi. Na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd tej samej marki. Po tym uderzeniu odbił się od auta i uderzył w kolejne, tym razem Peugeota. Siła uderzenia była tak duża, że Peugeot dachował, lądując w rowie.

Ratownicy medyczni przebadali osoby uczestniczące w tym zdarzeniu Na szczęście żadna z nich nie odniosła obrażeń wymagających hospitalizacji. Sprawca tego zdarzenia, 22-letni kierowca BMW za spowodowanie kolizji otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych.

Pamiętajmy, zima jest czasem szczególnie trudnym dla kierowców. Ujemne temperatury powodują, że nawierzchnia jest śliska, co wymaga wzmożonej ostrożności i większej wyobraźni. W takiej sytuacji łatwo wpaść w poślizg, bo droga hamowania się wydłuża przez co nie zawszę w porę jesteśmy w stanie zareagować.

Pamiętajmy, że nie zawsze dopuszczalna prędkość oznacza w zimowych warunkach bezpieczną prędkość. Zbliżając się do łuków czy zakrętów zwalniajmy tak, aby mieć czas na prawidłową reakcję.

Kierowcy! Jedźcie wolniej i ostrożniej!

sierż. szt. Dominika Kwakszys, KPP Złotoryja

10 KOMENTARZE

  1. Prawda jest taka że nieraz trzeba zjechać z własnego pasa ruchu bo drogi są tak dziurawe że nie można bez uszkodzenie pojazdu jechać > Patrz droga Lwówek Śl- Jelenia Góra . W Golejowie to tylko samochody terenowe powinny jeździć taki jest tam stan drogi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here