Burmistrz elekt z ważnym apelem

26
4231
Dawid Kobiałka
fot.: Dawid Kobiałka

Pan Dawid Kobiałka nie pozostaje głuchy na wydarzenia ostatnich dni i występuje publicznie z ważnym apelem do ustępującej burmistrz. Zapewnia jednocześnie, iż osobiście sprawdzi wszystkie podjęte decyzje.

 

W czwartek 18 kwietnia 2024 roku Pan Dawid Kobiałka wystosował w mediach społecznościowych ważny apel do ustępującej z urzędu burmistrz Marioli Szczęsnej.

Szanowni Państwo, docierają do mnie informacje, że podejmowane są na szybko decyzje personalne i administracyjne jeszcze przed zmianą władzy. Obejmę urząd dn. 6 maja 2024 na sesji inauguracyjnej.

Publicznie proszę ustępującą Panią Burmistrz oraz podległych pracowników UGiM Lwówek Śląski o wstrzymanie się ze wszystkimi decyzjami, umowami, porządkowaniem dokumentów, zezwoleniami, które mogą poczekać do początku maja.

Osobiście sprawdzę wszystkie decyzje, które były podjęte po 7 kwietnia br.

Podtrzymuję swoje zdanie, że nie zamierzam zwalniać ludzi, wbrew temu czym Państwa straszą (Pracowników). Chcę dać sobie i Państwu szansę pracy z nowym liderem.

Od maja bierzemy się razem do pracy!” – napisał burmistrz elekt.

26 KOMENTARZE

 1. To miłe, że Burmistrz-Elekt nie chce robić czystek. Są jednak ludzie, jak np. p. Serafin, naczelnik wydziału współodpowiedzialny za sprzedaż działek, który w trybie natychmiastowym powinien być pozbawiony tego stanowiska. W takich sprawach nie powinno być sentymentów.

 2. Moze nie zwalniac brutalnie, ale obserwujac sesje Rady bylo widac jak na dloni nieukrywana niechec czy nawet wrogosc wobec Pana Przewodniczacego a obecnie elekta – burmistrza, szczegolnie wyrazana przez z-ce burmistrza, sekretarza czy tez skarbniczke, wiec raczej nie wyobrazam sobie wspolpracy opartej na zaufaniu! No i czy emeryci i panie majace prawa emeryalne powinne nadal blokowac etaty/ Mops, bibloteka itp!Zycze powodzenia.

  • Również uważam, że osoby mające prawa emerytalne powinny odejść na emeryturę. Podjąć pracę oczywiście mogłyby, ale pod warunkiem, że nie byłoby chętnych na dane stanowisko. Niedawno był tu artykuł o tym, że w powiecie przybywa bezrobotnych.

  • zgodnie z prawem aby zostać sekretarzem w gminie, trzeba spełnić szereg kryteriów. Trzeba mieć co najmniej CZTEROLETNI STAŻ PRACY NA STANOWISKU KIEROWNICZYM, W TYM DWA PRZEPRACOWANE NA STANOWISKU URZĘDNICZYM. Niekarany. Nie może być członkiem żadnej partii. Sekretarz musi też obowiązkowo legitymować się wyższym wykształceniem.

   To z miejsca skreśla ludzi z łapanki i bardzo dobrze.

  • tu chodzi o zbytnią intensywność starych układów które chcą się okopać przed zmianą władzy. Poza tym w urzednie dwa tygodnie laby to norma, oni tam wydajnośc pracy maja na poziomie paru godzin w tygodniu

 3. Czas,żeby dokonać zmian w ustawie z 1990 O samorządzie gminnym aby nie dochodziło do takich sytuacji.Wreszcie skrócono ilość kadencji do dwóch.Odchodząca ekipa z zemsty będzie sypać piach w tryby.Po zatwierdzeniu przez SN odchodzący organ nie powinien podejmować w tym krótkim okresie żadnych decyzji.

 4. Sekretarz,to relikt jeszcze po burmistrzu Modelskim,byłem przekonany,ze dawno go już nie ma,zasiedział się chyba ze trzydzieści lat.Kiedyś miałem z nim kontakt w bardzo błahej sprawie,był trochę arogancki i nie potrafił zając prostego stanowiska,utkwiło mi to negatywnie przez tyle lat w pamięci.Jestem absolwentem Administracji po UWr.Przychodzę do gościa,który w pracy czyta gazetę i jest zły,że zawracam mu głowę w tak ważnej dla niego czynności.Ponoć mia jakieś problemy podczas procesu lustracyjnego,proszę nowego burmistrza o sprawdzenie weryfikacji dokonanej przez IPN.

  • Na miejscu nowego burmistrza odpadłbyś w przedbiegach na fuchę sekretarza mimo, że jesteś absolwentem ADMINISTRACJI … po UWr.
   Szukaj pracy w IPN, tam czekają na Ciebie, może kogoś wytropisz. Dadzą Ci ciepłą posadkę a może i jakiś order prezydent przypnie… Powodzenia.

 5. To ryzykowne ze strony Kobiałki, że daje na wstępie gwarancje, że nikogo nie zwolni. Ja nie wyobrażam sobie zmian w funkcjonowaniu gminy bez choćby usunięciu kilku osób odpowiedzialnych za aferki przez które przechodziliśmy. Ponadto ze względu na olbrzymie zadłużenie z przyczyn obiektywnych powinno się ciąć koszty. Czy sekretarz gminy jest naprawdę potrzebny, czy nie wystarczy wiceburmistrz? Czy informacja turystyczna musi mieć osobną siedzibę, czy nie może mieścić się jak dawniej w ratuszu i być obsługiwana przez pracownika muzeum? Czy nie powinno się w ogóle zacząć od audytu, który oceniłby wydajność pracy w wydziałach urzędu i jednostkach gminy?

  • Tak się tylko wydaje, że sprawę załatwi nowy burmistrz, nowy zastępca, sekretarz, nowi szefowie wydziałów, nowa i pod kontrolą burmistrza rada.
   Wydaje mi się, że sielanka potrwa krótko, kością niezgody będzie kasa. Czy nowemu burmistrzowi wystarczy pomnożenie dotychczasowego dochodu osobistego razy dwa ? Czy jego zastępcy i przez niego namaszczeni na stołki kierownicze nie poczują się urażeni skromnością pensji ?
   Życzę nowemu burmistrzowi ciągłej kadencji do emerytury. Rozum z kolei podpowiada mi jego zauroczenie władzą, co przy braku doświadczenia może życzenia wybitnie skrócić…

 6. Nie ma co się łudzić . Będzie ciężko i ogrom pracy . Pan Dawid ma kompetencje , chęci i ludzi ale czy zastały stan finansowy gminy pozwoli odrazu działać ?
  Nie potrafię również zrozumieć zachowania jeszcze obecnie panującej burmistrz . Normalny człowiek gratuluję wygranej i godzi się z przegraną. Pani Szczęsna jednak musi jeszcze w kotle w ostatnie dni namieszać . Buntuje i szczuje pracowników , dziwne zmiany personalne … W kampanii deklarowała , że dobro jej małej ojczyzny jest najważniejsze to po co robi wszystko , żeby elekt burmistrz miał pod górkę ?
  Nie ładnie

 7. Moim zdaniem przydało by się zwolnić troszkę pracowników bo w każdym pokoju siedzi po trzy panie .A coś załatwiać to nikt nic niewie i zwykłego podatku nieumią zaksięgować.Człowiek płaci reguralnie a upomnienia pszychodzą czy ktoś wkońcu to wyjaśni.Poco te panie tam są ?

 8. Przede wszystkim powinno się zlecić zrobienie audytu przez zewnętrzna firmę jak i audytora z urzędu. Nikt nie wie co oni tam nawywijali a plotek duzo.. druga sprawa wydaje mi się ze normalna sprawa jest wymiana vice, sekretarza i skarbnika..

 9. Panie Dawidzie , głosowaliśmy na Pana nie po to by te osoby które nic tam nie umiały i nie robiły i zeby nadal siedzieli na stołkach. Głosowaliśmy na Pana by Pan mógł spokojnie że swoimi ludzi wejść i pracować jak się należy. Ludzie z Pana Stowarzyszenia wszyscy wygrali proszę by weszli z Panem i zaczęli pracować. Wszystko od czystej karty zaczęli. Wygraliście. Tego nasze miasto chciało to pokazały wybory więc niech Pan niczego nie boi że będa zwolnieni inni bo ma Pan prawo. Myśmy tego chcieli. Głosowaliśmy i wybraliśmy. Chcieliśmy całkowitej zmiany bo mieliśmy już dość tego.

 10. Pani Marioli już dawno powinno powiedzieć że jej czas minąłni gdyby była na tyle intwligentną i odpowiedzialną osobą to sama by zrezygnowała ze staniwiska burmistrza a nie cuągnęła bas do dołu, nue nadawała się do twj pracy potrafiła tylko w gminue nagrody dawać i robić interesy na któeych sama dobrze wychodziła, taka burmistrz to wstyd i poniżenue dla miasta i ci co ją wybierali niech się pomodlą za jwj porażkę bo hak można tak rządzić . Teraz jest odpowiedni młody życzliwy i szanujący luszi pan Dawid i super niech Mariola się patrzy i uczy jak postępować z ludzmi a nie z pyskówkami i fałszywymi obuetnicami tylko potrafiła ludziom mydlić oczy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here