Ukradł BMW, nie zatrzymał się do kontroli i spowodował wypadek

0
264
9 lutego 2019 roku podejrzany Adam K. dokonał na terenie Niemiec kradzieży z włamaniem samochodu osobowego marki BMW M2 o wartości około 250 000 złotych. Jadąc skradzionym pojazdem w miejscowości Wykroty na terenie powiatu bolesławieckiego został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol ruchu drogowego. Przed przystąpieniem do kontroli podejrzany podjął ucieczkę skradzionym pojazdem. Funkcjonariusze policji udali się za nim w pościg. W trakcie pościgu podejrzany Adam K. jadąc z prędkością, znacznie przekraczającą dozwoloną, a zarazem niedostosowaną do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym drogą z pierwszeństwem przejazdu pojeździe marki Subaru, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z tym pojazdem. W następstwie wypadku pasażerka pojazdu marki Subaru doznała ciężkich obrażeń ciała zagrażających realnie jej życiu, a kierowca tego pojazdu obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia na czas powyżej siedmiu dni. Sprawca wypadku Adam K. zbiegł z miejsca zdarzenia.

Podjęte przez Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu i Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu czynności dowodowe doprowadziły do szybkiego zidentyfikowania sprawcy tego zdarzenia. W dniu 12 lutego 2019 r. podejrzany Adam K. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie przedstawiono mu zarzuty popełnienia trzech przestępstw: kradzieży z włamaniem pojazdu marki BMW M2, to jest czynu z art. 279 § 1 kk, przestępstwa niezatrzymania do kontroli na polecenie funkcjonariuszy policji, to jest czynu z art. 178b kk oraz przestępstwa spowodowania i ucieczki z miejsca ciężkiego w skutki wypadku komunikacyjnego, to jest czynu z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk.

Adam K. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Podejrzanemu za zarzucane przestępstwa grozi kara łączna do 20 lat pozbawienia wolności.       

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu Sąd Rejonowy w Bolesławcu w dniu 14 lutego 2019 r. zastosował wobec Adama K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania z uwagi na uzasadnioną obawę bezprawnego utrudniania postępowania karnego, ucieczki i ukrywania się przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości oraz grożącą mu surową karę.

Podejrzany to 27 – letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here