Incydent na pasterce w Lwówku Śląskim. Interweniowali wierni i policja

32
5501
zdjęcie poglądowe

Jeden z uczestników uroczystej mszy świętej wszedł na ambonę, z której wygłaszał swoje poglądy obrażając zgromadzonych wiernych i kapłanów. Awanturnik został wyprowadzony z kościoła przez wiernych, w tym przez policjanta po służbie, który uczestniczył w mszy świętej.

 

 

Pasterka to uroczysta msza święta, która upamiętnia oczekiwanie na przyjście Chrystusa i modlitwę pasterzy przybyłych do Betlejem. Przyciąga ona do kościołów tłumy wiernych. Nie inaczej było i w tym roku w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lwówku Śląskim. Tyle tylko, iż podczas mszy doszło do incydentu, którego nikt się nie spodziewał.

 

Jak relacjonowali nam czytelnicy, w pewnym momencie jeden z uczestników mszy wszedł na ambonę, z której zaczął głosić swoje poglądy używając przy tym mocnych słów oraz obrażając obecnych na mszy kapłanów. Wierni początkowo zdziwieni całym incydentem, z każdym kolejnym słowem byli coraz bardziej oburzeni i postanowili sami zainterweniować i siłą sprowadzić mężczyznę na ziemię.

 

„W trakcie mszy nietrzeźwy mężczyzna wtargnął na ambonę wygłaszając swoje poglądy, jednocześnie używając słów wulgarnych oraz obrażając zgromadzonych wiernych i kapłanów. Na tą sytuację natychmiast zareagował uczestniczący w mszy, będący po godzinach służby, kierownik Rewiru Dzielnicowych lwóweckiej komendy asp. szt. Wojciech Tyczkowski, który wraz z innymi wiernymi wyprowadził awanturnika z kościoła, jednocześnie wzywając na miejsce patrol Policji.” – tłumaczy starszy sierżant Olga Łukaszewicz oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Lwówka Śląskiego i osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za obrazę uczuć religijnych grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

32 KOMENTARZE

  1. A ludzie zgromadzeni na pasterce co mu zrobili ? Za dużo narkotyków i alkoholu używa i mózg się zlasowal . Dlaczego tylko 2 lata ,stanowczo za mało. Nazwać takiego debilem to za mało.

    • A ty co do meczetu chodzisz ,gdzie chrzcisz dzieci, pogrzeby kto ci robi, pierwszy lecisz i pukasz do drzwi księży ,fałszywy człowieku ,fałsz obłuda bije od ciebie.

  2. Kosciół to jedno, kler to drugie. Kosciołem nazywamy wszystkich zgromadzonych. Jeśli komuś nie pasują zachowania niektórych księży powinien mieć bezpośrednio do nich pretensje, a nie do wiernych tzn koscioła. Ludzi musi coś jednoczyć obojętnie co, w tym przypadku kościół. Jeśli to się rozsypie to będzie coś innego np islam. Wówczas nie którzy się przekonają co było lepsze, a na pewno ten osobnik co wykrzykiwał pijany.

  3. KLERYKALNE OGŁUPIENIE – tak chyba można by nazwać tę przypadłość dotykającą znaczną część polskiego społeczeństwa. Bałwochwalczy stosunek do sutanny, wyuczony od najmłodszych lat wiernopoddańczy odruch schylania głowy i mamrotania pod nosem „Niech będzie pochwalony” przy każdym spotkaniu z duchownym, staje się powoli naszym przekleństwem. Tymczasem taki stan rzeczy jest wręcz błogosławieństwem dla Kościoła hierarchicznego, więc niech nikt się nie łudzi, że instytucja sama rozliczy swoje grzechy. Wręcz przeciwnie – jeśli trzeba będzie, poświęci dalsze setki i tysiące dzieci, byle jak najdłużej dzierżyć władzę nad ogłupionym ludkiem. A że jego interes jest w tym punkcie zbieżny z interesem PiS-u, to zdaje się, że czeka nas bezpardonowa walka o usunięcie z przestrzeni publicznej świętych krów.

    • TAK PISZESZ JAKBY PÓŁ ŚWIATA BYŁO GŁUPSZE OD CIEBIE A TAK NIE JEST PONIEWAŻ MASZ ZAŚLEPIONE OCZY ZOBACZ ILU LUDZI WIERZY NIE TYLKO CHRZEŚCIJANIE I KATOLICY ALE WIELE INNYCH WIAR I WYZNAŃ ZWRÓĆ UWAGĘ NA ISLAM, BUDDYZM JAK NIE CHRZEŚCIJAŃSTWO TO PRZYJDZIE ISLAM I CO? BĘDZIESZ MUSIAŁ WIERZYĆ BO ONI MAJĄ NA TAKICH JAK TY SPOSOBY , GŁOWĘ MASZ TYLKO JEDNĄ PRAWDA? I WTEDY BĘDZIESZ SIEDZIAŁ CICHO PAMIĘTAJ ŚWIAT NIE LUBI PUSTKI KTOŚ WYPEŁNI TE PUSTKĘ PO KATOLIKACH I CHRZEŚCIJANACH WIADOMO KTO A NIE WIEM CZY WIESZ , ŻE NAJBARDZIEJ TOLERANCYJNA I DEMOKRATYCZNĄ NA ŚWIECIE JEST WIARA CHRZEŚCIJAŃSKA POMIMO ROŻNYCH ZAWIROWAŃ HISTORYCZNYCH TAK ŻE ZASTANÓW SIĘ CO PISZESZ I CO MYŚLISZ MOŻE CI TO DA COŚ DO MYŚLENIA JAK JESTEŚ ROZSĄDNY, NASZE KORZENIE CZY CHCESZ CZY NIE CHCESZ SĄ CHRZEŚCIJAŃSKIE I TWOJE RÓWNIEŻ I NIE MOŻNA PLUĆ NA SWOJĄ POCHODZENIE I PRZESZŁOŚĆ, JESZCZE PRZYJDZIE TAKI DZIEŃ ŻE ZATĘSKNISZ NA BOGIEM I WIARĄ OBY NIE BYŁO ZA PÓŹNO I NIE BĘDĄ CI PRZESZKADZALI KLERYCY I KSIĘŻA.

  4. TACY JK TEN OSZOŁOM POWINNI ZOSTAĆ PRZYKŁADNIE UKARANI JAK NIE CHCĄ NIECH NIE WIERZĄ I NIECH NIE CHODZĄ DO KOŚCIOŁA NIKT IM NI KAŻE ALE NIECH SIĘ NIE WPIEPRZAJĄ W SPRAWY KTÓRE NIE POWINNY CH INTERESOWAĆ, KAŻDY MA WOLNA WOLĘ I WIERZY W CO CHCE TYLKO NIE WIADOMO DLACZEGO TO KOMUŚ PRZESZKADZA JAK SAMI W TYM NIE UCZESTNICZĄ NIE POWINNI I NIE CHCĄ PRZECIEŻ W ŻYCIE TAKICH LUDZI NIKT NIE INGERUJE NIECH SOBIE ŻYJĄ JAK CHCĄ ALE NIECH DADZĄ INNYM ŻYĆ TO TRZEBA BYĆ BARDZO MŚCIWYM IDIOTĄ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here