Tomasz “Kowal” Kowalski zagra podczas Pikniku Motocyklowego

1
1069
plakat - organizatorzy

Muzyk i aktor, zwycięzca czwartej edycji “Must be the music”, który w 2014 roku uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu zagra w Pławnej.

 

Tomasz “Kowal” Kowalski

Muzyk i aktor, zwycięzca czwartej edycji “Must be the music”, który w 2014 roku uległ poważnemu wypadkowi. W jego wyniku mężczyzna ma sparaliżowaną dolną część ciała. Artysta od tego czasu porusza się na wózku. Przez te lata przeszedł wiele operacji. Tomasz „Kowal” Kowalski nie poddaje się i walczy o powrót do zdrowia. W tej wielkiej tragedii muzyk nie zamknął się w czterech ścianach. Mimo, iż sam wymaga ciągłej rehabilitacji, na którą stara się na różne sposoby uzbierać pieniądze – m.in. organizując zrzutki, to dostrzega także cierpienie innych i jak tylko może stara się im pomagać.

W sobotę, 4 września, w pierwszy weekend nowego roku szkolnego Tomasz „Kowal” Kowalski zagra w Pławnej podczas II Pikniku Motocyklowego organizowanego przez Free Riders Lubomierz, gdzie zbierane będą pieniądze na leczenie Stasia.

Staś Zimowski

Staś, nie musi być niepełnosprawny. Jego nóżkę można uratować! – pod takim hasłem od kilku lat prowadzona jest zbiórka środków na leczenie pochodzącego z Mirska małego Stasia, którego historia łapie za serce. O wadzie chłopca, jego rodzice dowiedzieli się jeszcze przed jego narodzinami

„Podczas jednego badania USG lekarz zauważył, że prawa nóżka synka nieprawidłowo się rozwija. Nie wiedzieliśmy, co dalej. Pojawiło się milion pytań i ani jednej odpowiedzi… Jak sobie poradzimy? Jak poradzi sobie Staś? Czy kiedykolwiek będzie chodził? To był 20 tydzień ciąży, chwila przed świętami Bożego Narodzenia. Tamta wigilia upłynęła nam na strachu i smutku. Czekaliśmy tylko na kolejne badania i konsultacje...” – tłumaczy mama urodzonego w maju 2019 roku Stasia.

„Synek ma krótszą kość udową i piszczelową oraz brak kości strzałkowej w jednej nóżce. Ma też zdeformowaną stopę, tylko z dwoma paluszkami.” – dodaje kobieta w opisie zbiórki na portalu Siepomaga.pl.

Rodzice Stasia, jak i on sam nie poddają się. Chłopiec przeszedł już jedną skomplikowaną operację. I ma szansę na zaznanie normalnego życia, na grę w piłkę, na bieganie, … – jednak na to potrzebne są pieniądze.

Widząc ból i cierpienie maluszka motocykliści z Free Reders Lubomierz postanowili go wspomóc. Podczas wrześniowego Pikniku Motocyklowego będzie prowadzona zbiórka funduszy dla Stasia.

– Akcja jest taka daj piątaka na dzieciaka. To nie wstęp, to jest dobrowolne, kto chce ten da – tłumaczy Tomasz Keler z Free Riders Lubomierz.

Program II Pikniku Motocyklowego – Pławna 2021

Program tegorocznej imprezy zapowiada się bardzo ciekawie. Jej początek zaplanowano na godzinę 13. oczywiście w gościnnych progach Pensjonatu Gerrus w Pławnej – tuż przy Zamku Śląskich Legend.

  • 13.30 – 14.00 – Julia Jackiewicz
  • 15.00 – 16.00 – Antares
  • 16.30 – 17.30 – UnFaced
  • 18.30 – 19.30 – Salen
  • 20.30 – 21.30 –Tomek „Kowal” Kowalski
  • 21.35 – zabawa do rana w stylu lat 80 – 90, którą poprowadzi Dj Miro

Pomiędzy koncertami planowane są różnego rodzaju konkursy – nie tylko dla motocyklistów.

Organizatorzy zapewniają, iż podczas Pikniku Motocyklowego w Pławnej nie zabraknie także dobrego jedzenia. Będzie grillowana kiełbasa i karkówka, będą szaszłyki, nie zabraknie także ciasta i oczywiście napojów.

Organizator wydarzenia: Free Reders Lubomierz. Sponsorzy: Lombard An- Dar, Ryszard RYCHU Mrozowicz – Meble na wymiar. Patronat medialny Lwówecki.info.

Do zobaczenia 4 września 2021 roku w Pławnej – Pensjonat GERUS.

plakat – organizatorzy

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here