Sterowiec nad powiatem lwóweckim

2
2538
zeppelin nad Wleniem

W środowe popołudnie nad powiatem lwóweckim przeleciał sterowiec. Zobacz, gdzie był widziany i w którą stronę się skieruje?

 

Historia sterowców sięga ponad wieku. Niegdyś stanowiły nieodłączny i zarazem bardzo ważny element lotnictwa. Były nie tylko atrakcją podczas różnego rodzaju eventów, ale także środkiem komunikacji – przewoziły one pasażerów na międzykontynentalnych trasach. Obecnie stanowią formę reklamy, promocji. Jednak nadal budzą podziw a wszędzie, gdzie się pojawiają ludzie z podziwem spoglądają w niebo i mówią: “Patrzcie, to Zeppelin!”

W lipcu na łamach Lwówecki.info pisaliśmy o sterowcu Goodyear Blimp, który w wakacje przemieszczał się m.in. po niebie Dolnego Śląska. Dziś nad naszymi głowami przeleciał sterowiec Next Generation Mobility

„Dla nas w ZF to „cygaro” ma szczególne znaczenie: dzięki niemu, od ponad 100 lat istnieje nasza firma. ZF założono w 1915 roku, aby budować lepsze przekładnie do samolotów i pojazdów mechanicznych.” – tłumaczą autorzy akcji, którzy do tego zeppelina wyprodukowali przekładnię nowej generacji.

Sterowiec od 15 do 16 września będzie widziany na dolnośląskim niebie. Później przekroczy granicę i będzie się przemieszczał nad Czechami. Dziś to ogromne „cygaro” widziane było m.in. we Wleniu, Lubomierzu i Mirsku.

Trasę przelotu można śledzić na mapie: https://www.flightradar24.com/DLZNT/2927f56f

zeppelin nad Wleniem
sterowiec nad Lubomierzem

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here