Powiat ruszył z remontami dróg

3
262

Rozpoczynają się prace związane z remontami dróg powiatowych Lwówek Śląski- Sobota i Orłowice- Krobica- Gierczyn. Na drogach możliwe są utrudnienia w ruchu.

 

Rozpoczęły się prace związane z pierwszym etapem remontu drogi powiatowej Lwówek Śląski – Sobota. W ubiegłym tygodniu wykonawca przejął plac budowy i już przystąpił do wstępnych robót.

W ramach tego zadania wyremontowany zostanie odcinek o długości 2,57 km (w km 0+110-2+680). Wykonawca ma oczyścić rowy z namułu i wyprofilować skarpy, wykonać przepusty i zjazdy, ułożyć nową nawierzchnie a także zamontować bariery energochłonne i słupki.

Na początek wycinane są rosnące na poboczach krzaki i prowadzona jest ścinka poboczy. Nie powoduje to większych utrudnień w ruchu pojazdów aczkolwiek należy się spodziewać pracujących przy drodze ludzi i maszyn. Od kilku dni droga jest oznaczona, jest na niej ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W tym tygodniu władze Powiatu Lwóweckiego przekazują plac budowy firmie, która ma wykonać remont drogi powiatowej Orłowice- Krobica- Gierczyn. Jak zapewnia nas kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim, Pan Marek Makowski, tam pierwsze prace mają ruszyć w przyszłym tygodniu.

Prace przy obu drogach mają potrwać się do końca września br.

3 KOMENTARZE

  1. 2,57km śmiech tam cała droga nadaje się do remontu.
    Nie nadaje się do jazdy same góry i doliny a nawierzchnia wylewana 25-30 lat temu .
    Jakby Pani sołtys pochodziła i pisała prosby o calą drogę zbierając podpisy to może by coś dało

  2. Połowa drogi zostanie wyremontowana super po 30 latach. Na 2 połowę trzeba będzie poczekać kolejne 30 ? Fajnie, że coś się w końcu ruszyło w tej sprawie ale połowiczy remont nie ma chyba większego sensu. Zresztą nie trzeba już frezować nawierzchni bo asfalt miejscami jest calkiem zdarty do frezów to zawsze jakaś oszczędność przy remoncie. Szkoda, że u nas nie można zrobić czegoś porządnie od początku do końca.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here