To obywatele Ukrainy tańczyli na maskach samochodów w Lwówku Śląskim. Zostali zatrzymani

28
432

Dwaj mężczyźni którzy w trakcie nocy zniszczyli kilkadziesiąt aut zostali zatrzymani przez lwóweckich policjantów.

O sprawie pisaliśmy kilka tygodni temu: “Tańczyli na maskach samochodów. Stop wandalom!“. Dziś lwówecka policja informuje o zatrzymaniu wandali.

 

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawców zniszczenia pojazdów w Lwówku Śląskim. Do zdarzenia doszło 19 maja 2019 w nocy na ulicy Morcinka. W zdarzeniu uczestniczyło dwóch mężczyzn 34 i 26 letnich obywateli Ukrainy zamieszkałych na terenie powiatu lwóweckiego. Jeden z nich postanowił wskoczyć na zaparkowane pojazdy i sukcesywnie przeskakiwał kolejno z auta na auto. Drugi z mężczyzn filmował i fotografował to co robi jego kolega oraz namawiał go do skakania po zaparkowanych pojazdach. Przy niektórych autach sprawca, oprócz dokonania wgnieceń na maskach i porysowań, uszkodził także wycieraczki wyrywając je. Policjantom kryminalnym lwóweckiej policji udało się ustalić tożsamość sprawców. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora i sądu.

Jednocześnie policjanci prowadzący sprawę apelują do mieszkańców Lwówka Śląskiego którzy w dniu 19 maja 2019 mieli zaparkowane auta na ulicy Morcinka i zauważyli, iż ich auto jest porysowane lub ma wgniecioną maskę o zgłaszanie się do Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim kontakt telefoniczny 606 851 792 lub 75 64 67 214 celem złożenia zawiadomienia.

Obraz na załączonym filmie został specjalnie zniekształcony z uwagi na procedury prawne, zadaniem publikowanego filmu jest pokazanie zachowania sprawców !

asp.szt. Mateusz Królak, policja Lwówek Śląski

wideo: Policja Lwówek Śląski

czytaj także:

 

28 KOMENTARZE

  1. I niech mi ktoś powie ż monitoring w mieście jest niepotrzebny ! . Dziwię się że radni zajmują się wszystkim tylko nie bezpieczeństwem i dewastacja miasta .

  2. Nie rozumiem, przyjechali tutaj do pracy, żeby zarobić, a co robią???? Wstyd tylko przynoszą swoim rodakom. No i nie ma się co dziwić, że ludzie nie będą chcieli oglądać takich “turystów”. A po drugie, kary powinny byś szybkie i dotkliwe!!!

  3. Zapomniał wół…….
    Nie jestem już najmłodsza i pamiętam czasy, kiedy cały Lwówek i okolice wyjeżdżali do Niemiec.A tam to dopięte się działo !!! Niejeden rozwód był we Lwówku z powodu tzw. złego prowadzenia się naszych za granicą .Niejedna kobieta została wdową z powodu podejrzanych interesów męża. Dlatego nie oceniajmy Ukraińców zbyt pochopnie. Odpowiedzą za to co zrobili, Ale to nie koniec świata. Też są daleko od domu i przyjechali poprawić swój byt, jak my kiedyś.

  4. #MowaNienawiściJestOk
    Jak widać tych Panów oraz ich kolegów z całej Polski powinni odesłać do siebie. U nich pewnie nie ma samochodów stąd robienie sobie zdjęć. Nie mówię że między nami jest inaczej, ale akurat u nich wszelkie akty wandalizmu itp są na porządku dziennym.

  5. koszulki z napisem UKRAINIEC WANDAL, kule u nóg, przymusowe roboty NA RZECZ poszkodowanych do końca aż odrobi każdą złotówkę. A nie jak to w tym naszym PRL-u wsadzą ich do więsienia na 2 lata w zawieszeniu na 5 i dadzą grzywnę 3000zł.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here