Za nami XI Bal Charytatywny Brunowie

2
4082
zdjęcia: Fundacja Płakowice

Za nami już jedenasty bal organizowany przez Fundację Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice”, który odbył się w Pałacu Brunów. Celem balu było pozyskanie funduszy na wyposażenie sali do zajęć ruchowych i terapeutycznych dla dzieci z wielorakimi niepełnosprawnościami w Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Lwówku Śląskim.

 

 

Bal Charytatywny rozpoczął się koncertem Małej Akademii Muzyki kierowanej przez Panią Małgorzatę Kuśnierz oraz występem zespołu Congrazia. Była to prawdziwa muzyczna uczta dla uczestników imprezy.

Bal odbył w dniu 28 stycznia 2023 r. patronami byli Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki oraz Pani Mariola Szczęsna Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Wśród honorowych gości była zawsze obecna Pani Zofia Czernow Poseł na Sejm RP oraz Pan Dariusz Miliński artysta malarz.

Patronat medialny sprawował Lwówecki.info.

Tegoroczny Bal prowadził niezawodny Pan Mariusz Wolski. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Cocons Club. W trakcie balu została otwarta wystawa malarstwa Pani Marii Trąd.

 

 

Na licytację zebrano wiele ciekawych fantów między innymi:

  • Grafikę ufundowaną przez Komitet Ciche Anioły ze Lwówka Śląskiego od Prezydenta RP Andrzeja Dudy z widokiem starówki Warszawy,
  • Komplet biżuterii ufundowany przez Parę Prezydencką,
  • Filiżankę ufundowaną przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego,
  • album pt. Chopin ufundowany przez Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka,
  • krawat od Prezydenta RP Pana Aleksandra Kwaśniewkiego,
  • filiżanki porcelanowe z autorskiej linii Pani Joanny Sarapaty, której miłośnikami są między innymi: Elton John, Patrica Picasso, Mandonna. Wystawia swoje prace w europejskich i amerykańskich galeriach,
  • prace plastyczne współpracujących z fundacją artystów: Dariusza Milińskiego, Jerzego Borowca, Władysława Gałczyńskiego, Krystyny Skwarkowskiej, Elżbiety Suchcickiej, Marii Trąd, Andrzeja Cymona oraz debiutantek na licytacji: Wiktorii Ryby, laureatki konkursu Józefa Gielniaka w 2022 r oraz Poliny Kosinovej- graficzki pochodzącej z Ukrainy, obraz ufundowała Pani Burmistrz Mariola Szczęsna.
  • Prace plastyczne przekazała również światowej sławy malarka Iwona Korycka, która wystawia swoje prace we Francji i we Włoszech.
  • Wiele fantów sportowych, w tym: koszulkę z piłką Reprezentanta Polski Przemysława Frankowskiego z meczu Meksyk-Polska z Mistrzostw Świata w Katarze 2022 r., ufundowane przez firmę Trebbi Polska sp. z o.o oraz koszulkę ufundowaną przez Zagłębie Lubin z autografami piłkarzy.

W trakcie balu panowała wspaniała i miła atmosfera, tańce trwały do samego rana. Tradycyjnie atrakcją balu był pięknie podany pieczony dzik.

Z aukcji charytatywnych przeprowadzonych w trakcie balu uzyskano kwotę 55.200,00 zł.

Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice” serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom i gościom balu za okazaną hojność. Dziękujemy w szczególności Pani Darii Puchalskiej-Dancewicz za pozyskiwanie fantów oraz przygotowanie bukietów kwiatów i koszy na licytację oraz Pani Joannie Baran za zaangażowanie w organizację licytacji i pozyskanie ciekawych fantów. Dziękujemy również właścicielom pałacu Brunów za umożliwienie organizacji balu w tak pięknym miejscu oraz Panu Mariuszowi Wolskiemu za fantastyczne poprowadzenie całej imprezy.

Do zobaczenia za rok.

-/Dr inż. Zbigniew Malczewski Prezes Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice”/-

2 KOMENTARZE

  1. Brawa dla pani Marioli Szczęsnej że bawi się na balu a mieszkanców maza nic, węgiel będzie w maju czekajcie i marznijcie,teraz to ci co otrzymali po 3 tyś powinni zwrócic pieniadze albo pokazać fakture ze napewno wegiel kupili, pani Mariola musi sama poddac sie dymisji bo zarządzanie miastem ją przerasta imprezuje bo to najwazniejsze bez jej obecnosci impreza nie odbedzie się .Suoer brawa dla burmistrzyni i całego bajzlu w gminie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here