To miała być inwestycja życia. Straciła 82 tysiące złotych!

10
1494
zdjęcie poglądowe

Instrukcja na utratę oszczędności życia jest banalnie prosta. I co rusz ktoś żądny pieniędzy zamiast dostać fortunę traci wszystko, co miał. Tym razem padło na kobietę, która inwestowała w „akcje”.

 

Sposób na oszustwo jest prosty. Wystarczy w mediach społecznościowych wykupić reklamę i obiecać w niej złote góry. Warto do tego dodać zdjęcie jakiegoś aktora, który to niby popiera tę inwestycję. I tylko czekać, aż ktoś sam się „złowi” i da nabrać.

Do kolejnego oszustwa w regionie doszło kilka dni temu.

Kobieta nawiązała kontakt telefoniczny z mężczyzną, który zaproponował jej inwestycje w akcje różnych podmiotów. Pokrzywdzona wielokrotnie przelała na różne wskazane przez sprawcę numery kont środki finansowe, nie uzyskując w zamian żadnych papierów wartościowych. Ostatecznie okazało się, że kobieta przelała na konto oszusta 82 tysiące złotych. – wspomina aspirant Beata Sosulska-Baran z jeleniogórskiej policji.

Kobieta dopiero tym, jak straciła cały majątek zorientowała się, że to oszustwo. Jeleniogórzanka sprawę zgłosiła na policję. Tę prowadzą policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, którzy apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność, nie wchodzenie w linki, które zachęcają do inwestycji i w szybkim czasie osiągnięcie dużych zysków.

Nie należy nikomu udostępniać danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej; nie należy udostępniać danych poufnych dotyczących kart płatniczych ani przesyłać skanów swojego dowodu osobistego. – podkreśla policjantka.

10 KOMENTARZE

  1. Seniorzy,to ludzie “z innej epoki”,ufni,uczciwi a świat się zbrutalizował,do tego dochodzi jeszcze ich b.słabe wykształcenie,słyszeliście żeby emeryt – sędzia,lekarz itp byli ofiarami oszustów i cwaniaczków,bo ja nie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here