9 obywateli Ukrainy z cofniętymi wizami

0
905

Polska miała być dla nich jedynie krajem tranzytowym. Funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Zgorzelcu podczas pełnienia służby w rejonie autostrady A4 zatrzymali 9 obywateli Ukrainy, którzy uzyskane dokumenty umożliwiające im pracę w Polsce wykorzystali jako możliwość wjazdu na terytorium Europy Zachodniej.

 

Dziewięciu obywateli Ukrainy w wieku 28-54 lat posiadało dokumenty uprawniające do podjęcia legalnego zatrudnienia na terytorium Polski. Posiadali w związku z tym także wydane przez polskie konsulaty wizy oraz dokumenty uzupełniające. Cudzoziemcy jednak nie zamierzali pozostać w Polsce.

Zaraz po przekroczeniu wschodniej granicy sześciu z nich udawało się do Niemiec, dwóch do Francji natomiast jeden z nich usiłował poszukać lepszych zarobków Czechach. udali się w podróż do Niemiec. – tłumaczy mjr SG Joanna Konieczniak Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Z uwagi to, iż ich cel wjazdu oraz warunki pobytu w Polsce były inne niż te, które deklarowali podczas wjazdu do naszego kraju Komendant PSG w Zgorzelcu wydał obywatelom Ukrainy decyzje na podstawie których muszą wyjechać z Polski oraz unieważnił posiadane przez nich wizy krajowe.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here