Tłumy motocyklistów na otwarciu sezonu w Lwówku Śląskim/ Dworku

6
5527

Od ponad dekady pokazują swoją pasję do motocykli, promują kulturę motocyklową i promują gminę Lwówek Śląski. Leopolisi po raz kolejny pokazali, jak organizuje się fantastyczne wydarzenia.

 

Stowarzyszenie Motocyklistów Leopolis Bikers wyrobiło już sobie markę. Organizowane przez nich wydarzenia z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i przyciągają coraz więcej miłośników motocykli. W stolicy powiatu lwóweckiego pojawiają się goście z Gryfowa Śląskiego, Złotoryi, Jawora, Jeleniej Góry, Zgorzelca, Lubania, Bolesławca, ale przyjeżdżają także z dalszych stron.

– Jest u nas Świdnica jest Zielona Góra, są goście z Żar, jest Legnica, przyjechali motocykliści z różnych zakątków Polski. Rano był jeden pan ze Śląska, który odwiedził nas specjalnie po blachę. Jest naprawdę bardzo, bardzo dużo motocyklistów. – podkreślał Rafał Chabiniak Prezes Stowarzyszenia.

Ci, którzy nie po raz pierwszy pojawiają się w Lwówku Śląskim podkreślają, iż receptą na sukces jest znakomita organizacja, atmosfera i bardzo dobre swojskie jedzenie. Rafał Chabiniak przy każdej okazji podkreśla, iż to zasługa wielu osób, które wspierają Stowarzyszenie, rodzin, najbliższy i wielu wspaniałych przyjaciół, którym każdorazowo dziękuje.

W sobotnie słoneczne przedpołudnie 13 kwietnia na zaproszenie Leopolisów, na otwarcie sezonu motocyklowego 2024 do Lwówka Śląskiego przyjechało ponad … SIEDEMSET (!) motocykli. Liczę osób goszczących w stolicy powiatu można szacować w okolicach tysiąca!

Warto przy tym podkreślić, iż jest to wydarzenia, które dotychczas organizowane było ze środków własnych stowarzyszenia, bez udziału środków publicznych – poza dostępem do miejsca, czy to świetlicy w Dworku, czy w Mojeszu, czy placu w Chmielnie. W organizacji pomagają za to mocno sponsorzy, których z każdym rokiem jest coraz więcej, a wśród nich od lat Leopolisów wspiera MAR-C.O. Centralne Ogrzewanie Marcin Walicki z Ustronia, Progres Beton z Lwówka Śląskiego, czy Metaloplastyka z Nowogrodźca. Nie inaczej było i w tym roku, aczkolwiek Prezes Stowarzyszenia Motocyklistów Leopolis Bikers nie kryje, iż liczy na wsparcie nowego burmistrza i pomoc w znalezieniu dogodnego miejsca do organizacji kolejnych wydarzeń, bo place w sołectwach nie mieszczą już gości.

Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2024 rozpoczęła tradycyjnie msza w intencji motocyklistów odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim. Po mszy ulicami miasta od kościoła, przez rynek do Dworka przejechała parada, która na trasie przejazdu zgromadziła wielu pasjonatów chcących obejrzeć wspaniałe motocykle.

Wydarzenie przy świetlicy sołeckiej w Dworku dla organizatorów stało się okazją do złożenia podziękowań Panu Dawidowi Kobiałce przyszłemu Burmistrzowi Gminy i Miasta Lwówek Śląski i oficjalnego wręczenia zlotowej „blachy”.

– Jestem zaszczycony, że mogę kolejny raz brać udział w zlocie motocyklistów Leopolis Biker. Jak zawsze frekwencja jest ogromna, nawet ciężko było tu zaparkować. Jestem naprawdę pod wrażeniem tego co Leopolisi robią, jak promują nasze miasto, nasz region. – podkreślał Pan Dawid Kobiałka.

Rozpoczęcie sezonu to okazja do zachęcenia motocyklistów i wszystkich pasjonatów do odwiedzenia Lwówka Śląskiego pod koniec czerwca, kiedy to odbędzie się tu XI Zlot Motocyklowy, który odbędzie sie w Chmielnie koło Lwówka Śląskiego w dniach 28-30 czerwca br.. A w międzyczasie do odwiedzenia także Marcinowic i wydarzenia ogra nicowanego przez Jaworską Moto Brać.

– Za dwa tygodnie, 28 kwietnia robimy małą imprezkę, taką dedykowaną Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, jaworskiemu TOZ-owi. Jeżeli nie macie planów na 28 kwietnia, to zapraszamy do Marcinowic, to jest powiat jaworski. Zapraszamy na piknik wszystkich bardzo serdecznie. Będą też zespoły, jedzonko, … uczymy się od Rafała – zapraszał Bobas z jaworskiego stowarzyszenia motocyklistów.

Czy to rozpoczęcia sezonu, zloty, czy zakończenia sezonu motocyklowego w Lwówku Śląskim to także wsparcie i zaangażowanie lwóweckiej policji. Mundurowi każdorazowo dbają o bezpieczeństwo motocyklistów i innych użytkowników dróg podczas parady motocykli. Nie inaczej było i w dniu dzisiejszym.

6 KOMENTARZE

  1. Mszą świętą rozpoczynamy nasze motorowe hobby. Bo jak Bóg z nami, któż przeciwko nam? Wielkie dzięki Dariuszowi, Rafałowi i całemu zespołowi organizatorów. Dziękujemy ks. Rajmundowi za słowo Boże, pani organistce za piękny śpiew, policji za nasze bezpieczeństwo a Wam wszystkim za to, że jesteście. Wszystko SUPER Dzięki

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here