Barwne rozpoczęcie wakacji w Gryfowie Śląskim

5
1819

29 czerwca, na boisku przy ul. Lwowskiej, w Gryfowie Śląskim odbył się festyn Rozpoczęcie Wakacji ,w trakcie którego odbyły się m.in. Festiwal Baniek i Holi Święto Kolorów.

 

Imprezą towarzyszącą był XX Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych „20 lat z Ikarem”, który w sobotę miał przystanek w naszym mieście. Pięćdziesiąt zabytkowych samochodów ubarwiło plac festynu i cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych.

W trakcie pobytu załóg zabytkowych samochodów pan Daniel Koko Burmistrz Gminy i Miasta oraz pani Bożena Pawłowicz Zastępca Burmistrza mieli możliwość uhonorować statuetkami drużyny w konkursie elegancji w dwóch kategoriach. Zespoły ze starszymi samochodami kategoria Oldtimer i z nowszymi wyprodukowanymi po 1960 r. kategoria Youngtimer.

Drużyny, które zdobyły wyróżnienia w Gryfowie Śląskim to:

 • Kategoria Oldtimer
  • Miejsce I -załoga nr 8 – Łukasz Załucki – Mercedes Benz LS 21 1934 r. ( POLSKA)
  • Miejsce II – załoga nr 13 – Edward Jędrasiak – RILEY 1934 r. ( CZECHY)
  • Miejsce III – załoga nr 7 – Vladimir Gajdoś – FIAT 508 – 1934 r. ( CZECHY)
 • Oldtimer
  • Miejsce I -załoga nr 27 – Cornelia Roedel – MINI MORIS 1965 r. ( NIEMCY)
  • Miejsce II – załoga nr 33 – Dariusz Czapiga – MERCEDES BENZ W 108- 1971 r. ( POLSKA)
  • Miejsce III – załoga nr 45 – Roman Jaworski – ALFA ROMEO SPIDER – 1981 r. ( POLSKA)

Oprócz konkursu elegancji była również okazja aby uhonorować jubileuszowymi statuetkami weteranów rajdu i członków zarządu klubu panów Edwarda Miłosza i Józefa Pałkę. Pan Edward jest również mieszkańcem Gryfowa Śląskiego, jednym z założycieli Klubu IKAR. Burmistrz pogratulował uczestnikom posiadania pięknych samochodów i życzył udanego rajdu.

5 KOMENTARZE

 1. Ale za to nowa władza błyszczy bardziej od brylantów rozdając ch.. warte dyplomiki! A te imprezy dla dzieci to w kółko to samo. I masz rację, są jeszcze dorośli w tej gminie ale wiadomo, dorośli bardziej wymagający od dzieci. Wystarczą trzy dmuchańce na krzyż i gmina w top wydarzeń w regionie.

  • Zaangażuj się, jak jesteś dorosły, no chyba, że jesteś niepełnosprawny. W przeciwnym wypadku, weź się do roboty, pokaz co potrafisz, daj przykład innym.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here