Szukali go w całej Europie – zatrzymali lwóweccy kryminalni

2
3739
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali 32-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna na terenie Austrii miał popełnić szereg przestępstw przeciwko mieniu oraz działał w zorganizowanej grupie przestępczej. W miejscu zamieszkania policjanci ujawnili również narkotyki. Teraz sąd zdecyduje o dalszym losie zatrzymanego.

 

 

W czwartek (7 września) w godzinach porannych, lwóweccy kryminalni zatrzymali 32-latka z powiatu lwóweckiego, który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez austriackie organy ścigania. Według ustaleń miał się tam dopuścić przestępstw przeciwko mieniu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Ponadto w miejscu zamieszkania mężczyzny ujawniono środki odurzające w postaci metamfetaminy oraz marihuany, a także znaczną ilość gotówki.

Zatrzymany 32-latek trafił wprost do policyjnej celi, a następnie do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Europejski Nakaz Aresztowania stosuje się od 2004 r. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. ENA wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego, uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich, jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-


reklamy wyborcze

Reklama - materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here