Utalentowana ósmoklasistka triumfuje w konkursach wiedzy

6
2218
fot. SP1 Gryfów Śląski

Uczennica ósmej klasy szkoły podstawowej jest wśród laureatów Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego oraz przeszła do finału Olimpiady Wiedzy Chemicznej.

 

Odrobina talentu, szczypta zapału i dużo, dużo ciężkiej pracy. Oto przepis na sukces i nieprzeciętne wyniki w nauce. Tymi może się poszczycić Róża Walenciak uczennica klasy 8b Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim.

„31 marca odbył się finał Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego. Łącznie wzięło w nim udział 59 osób. Wśród laureatów znalazła się Róża Walenciak”. – informuje na stronie gryfowskiej szkoły jej dyrekcja.

Kilka dni wcześniej Róża wzięła udział w II etapie Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

„Poziom zadań był wysoki i wymagał nie lada wiedzy i umiejętności analitycznych. Przed weekendem otrzymaliśmy informację, że do III etapu tego prestiżowego konkursu zakwalifikowała się Róża Walenciak z klasy 8b. Uczennica uzyskała wynik, który pozwoli jej na wzięcie udziały w finale Olimpiady, przeprowadzanym w siedzibie Wydziału Chemii UJ w Krakowie” – dodaje dyrekcja placówki, która składa serdeczne gratulacje:

„Jesteśmy bardzo dumni jako cała Społeczność Szkolna z sukcesu naszej uczennicy, równocześnie, życząc jej dalszych sukcesów”.

Słowa uznania dyrekcja kieruje także dla Rodziców Róży i prowadzących uczennicę nauczycielek.

Za profesjonalne podejście, życzliwość, cierpliwość, empatię, wsparcie, zaangażowanie i poświęcony czas Róża i jej rodzice dziękują wspaniałym nauczycielkom: Pani Agnieszce Burbul (nauczycielce biologii) i Pani Renacie Figurskiej (nauczycielce chemii), przygotowującym nastolatkę do konkursów.

Dziękuję przede wszystkim za zarażenie naszej córki pasją i sprawienie, że ma odwagę spełniać marzenia. – mówi Pani Anna Walenciak, mama Róży.

Róży gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za finał Olimpiady Wiedzy Chemicznej.

6 KOMENTARZE

  1. Róża wreszcie została zauważona i doceniona,bo we wcześniejszych latach”inne” nazwiska były mocno promowane, choć takiego potencjału nie miały.Zawsze tak jest,że dzieci “VIP-ów”nauczycieli są przepychane do przodu,inne muszą długo pracować,by mieć uznanie.Gratulacje !!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here