Starał się jechać prosto, ale mu to nie wychodziło

2
2091
zdjęcie poglądowe

58- letni mężczyzna starał się zapanować nad samochodem, utrzymać prosty tor jazdy, ale mu to nie wychodziło. Został zatrzymany, grozi mu więzienie.

 

 

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne. Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla własnego życia i zdrowia ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, mimo surowych kar i apeli na naszych drogach nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Wydaje się, iż jedynym sposobem na ich eliminowanie z ruchu są regularne kontrole drogowe.

Do jednej z takich kontroli doszło po godzinie 01:00 w nocy, w Gryfowie Śląskim. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volvo.

Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile. Mundurowi zatrzymali 58-latkowi prawo jazdy. – wspomina sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz oficer prasowa lwóweckiej policji.

58- latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, bądź pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara pieniężna.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here