Tak wygląda przelew, którym ścieki popłyną do Kwisy

8
870

Ta inwestycja ma zminimalizować ryzyko pojawiania się ścieków z kanalizacji na ulicach Świeradowa- Zdroju. Prace są już na finiszu.

 

W celu zminimalizowania ryzyka wybijania studzienek kanalizacyjnych i pojawiania się ścieków na ulicach uzdrowiska burmistrz Świeradowa- Zdroju wystąpił do Wód Polskich o pozwolenie wodnoprawne na wykonanie urządzenia wodnego, tj. przelewu bocznego wraz z wylotem ścieków burzowych do rzeki Kwisy w km 120 + 995 z przepompowni ścieków ogólnospławnych przy ulicy Bocznej. Po tym jak otrzymał zgodę z przychylnością znacznej części rady zabezpieczył w budżecie miasta środki na inwestycję, rozpisał przetarg, wyłonił wykonawcę a ten z początkiem ubiegłego miesiąca przystąpił do prac.

Dziś przelew jest niemal gotowy, aczkolwiek przecinania wstęgi jeszcze nie było. Podobnie, jak nie było jeszcze chyba testów. Jednak, to w każdej chwili może się zmienić, bo jesień jest kapryśna i tylko czekać, jak spadnie rzęsisty deszcz. Wówczas nadmiar „wody” z sieci kanalizacyjnej zostanie skierowany do rzeki i urzędnicy będą mogli podziwiać, jak przelew skutecznie działa. Dzięki niemu turyści i mieszkańcy uzdrowiska będą mogli odetchnąć z ulgą.

Sprawdź ile ścieków trafia do Kwisy?

8 KOMENTARZE

  1. Wreszcie porządna inwestycja. Efekt bądź mogli podziwiać mieszkańcy wielu miejscowości i to jest myślenie globalne z wielu perspektyw, np: szybsze zarastanie rzeki ( czyli wspomaganie roślinności ), można będzie porównać czy turyści mają podobne “klocki” do miejscowych, no i może nowe okazy organizmów wodnych się wykształcą z biegiem lat.

    Same plusy.

  2. Były mirszczanin.
    Mirszczanie, czy te piękne foty, które tak artystycznie ujęły rury zrzutu syfu do naszej rzeki, przesyłanego swym sąsiadom – w dół jej biegu – Was satysfakcjonują? Architektonicznie przepiękny widok (cud-miód-utramaryna!), który pewnie uwieczniony zostanie w sąsiedzkich przewodnikach turystycznych, jako atrakcja turystyczna.

  3. A gdzie protesty zielonych? Co nie będzie z tego kasy nie pokażą w TV ? Obłuda za to pozwolenie powinien być kryminał!!! A kto przy nie wydolnej oczyszczalni pozwala na budowy w Swieradowie? Podatki do kasy miejskiej A syn do sąsiednich gmin. Dlaczego nie reaguje Mirsk,Gryfów Olszyna, Leśna?Skoro ktoś dał takie pozwolenie to wiecie gdzie się podłączyć!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here