Sky Walk: W pierwszy weekend ponad 20 tys. turystów

4
2126

W ciągu pierwszego weekendu ścieżkę w chmurach przyjechały zobaczyć prawdziwe tłumy, Świeradów-Zdrój dawno nie widział tylu turystów.

 

Już 3 czerwca w dniu otwarcia wieża widokowa Sky Walk przyciągnęła tłumy gości. Jednak tego co wydarzyło się na weekend nie pamiętają najstarsi mieszkańcy Świeradowa. Najwięcej ludzi odwiedziło kurort w niedzielę. W ciągu długiego weekendu do miasta przyjechało około 7 tys. aut, w kolejce na wieżę widokową stało się ponad dwie godziny i kolejne pół godziny do zdjęcia na szklanym tarasie.

Wyzwaniem było zapewnienie parkingów i organizacji ruchu tak aby miasto się nie zakorkowało. Wielu kierowców, kierowanych nawigacją, usiłowało podjechać jak najbliżej wieży, co znacznie utrudniało poruszanie się po kurorcie i powodowało chaos. W opinii burmistrza i tu niemal wszystko się udało.

W niedzielę o 14. był jeden korek na ulicy Nadbrzeżna – Górska, który rozładowaliśmy w 20 minut. Ruch oczywiście był wzmożony, ale przy 7 tys. aut, które odwiedziły nas przez weekend to naprawdę zadziałało. Parkingi buforowe, które powstały były wypełnione w części, dużo ludzi zaparkowało też na gondoli. – mówi burmistrz kurortu i zapowiada kolejne zmiany w organizacji ruchu. – Teraz musimy dostosować się do oczekiwań gości i wytrzymać wakacje, bo wieża będzie w naszej okolicy hitem sezonu. – dodaje.

Niestety tak entuzjastycznie nastawieni nie są już sami mieszkańcy Świeradowa, którzy twierdzą, że miasto nie jest przygotowane na taki najazd turystów. Oczywiście opinie są podzielone, ale już pojawiają się uwagi o przesypujących się koszach na śmieci i zbyt małej ilość toalet w mieście.

-/eLuban.pl/-


Zwiedzamy Sky Walk Świeradów- Zdrój.
Największą w Polsce ścieżkę w chmurach.
Cennik, godziny otwarcia.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here