22- latka oszukała co najmniej 87 osób z całej Polski

0
1278

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może kobiecie podejrzanej o serię oszustw. Kobieta na różnych portalach internetowych oferowała do sprzedaży głównie odzież i pobierała od kupujących pieniądze, nie mając zamiaru wywiązać się z umowy. Policjanci ustalili, że w ten sposób oszukała co najmniej 87 osób z całej Polski. Pokrzywdzeni wpłacili na konto oszustki pieniądze za zamówiony towar, jednak nigdy nie został on im dostarczony.

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych intensywnych działań zatrzymali 22-letnią jeleniogórzankę podejrzaną o oszustwa.

Jak ustalili policjanci, kobieta w okresie od września ubiegłego roku do maja roku bieżącego na różnych portalach internetowych oferowała do sprzedaży głównie odzież damską w atrakcyjnych cenach. 22-latka pobierała od zainteresowanych kupnem osób pieniądze, które wpłacane były na jej konto bankowe. Jednak zatrzymana nigdy nie miała zamiaru wywiązać się z umowy i towaru po prostu nie dostarczała. W ten sposób oszukała co najmniej 87 osób z całej Polski na łączną kwotę około 8 tysięcy zł. Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Kobiecie za oszustwa grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

mł. asp. Przemysław Ratajczyk KMP w Jeleniej Górze

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here