Ścieki na ulicach Świeradowa-Zdroju

26
6261

To musiało się tak skończyć. Kolejny deszcz  nad regionem i znowu ulicą w uzdrowisku płyną ścieki.

 

Po opadach deszczu na ulicy Bocznej w Świeradowie- Zdroju woda znowu nie zmieściła się w sieci kanalizacyjnej. Efekt był do przewidzenia, z resztą dla mieszkańców to żadna nowość, bo do płynących ulicami ścieków już się przyzwyczaili. Gorzej z turystami, bo dla nich to mało przyjemna atrakcja.

Po opadach deszczu, jakie w sobotę przeszły nad uzdrowiskiem ulicę Boczną zalały ścieki z kanalizacji a wraz z nimi, wszystko, co w tej kanalizacji było. 

Oczywiście po przepłynięciu ulicą wraz z deszczówką ścieki trafiły do rzeki Kwisy. Wkrótce zapewne dopłyną do jeziora Złotnickiego,.

Niestety deszcz nad regionem ma padać do jutra, więc to wcale nie musi być koniec atrakcji w uzdrowisku. 


26 KOMENTARZE

 1. Czy nie ma silnych na włodarzy Świeradowa , tak nie można w XXI wieku, najpierw porządek z kanalizacją później pozwolenia na budowę kolejnych hoteli molochów

 2. Można powiedzieć, że kwintesencją zaistniałej sytuacji jest brak wotum zaufania i absolutorium dla Włodarza, za rok 2021. Na sesji i po niej, chwalił się swoimi dokonaniami i negował zarzuty.
  Największy grzech wypłynął że studzienek wraz z deszczem.

  Właśnie stan po deszczu odzwierciedla priorytety i wizję Burmistrza Świeradówa.

  Świeradów potrzebuje sprawnej, wydolnej kanalizacji, bo obecna turystów nie przyciągnie.

 3. Ale opłaconych troli tutaj.. 🙂
  Kilka osób z bólem dupy, tak zwanych biedaków zazdrosnikow co ściska w trzewiach że ludzie uczciwie zarabiają na turystyce 🙂

 4. W takiej sytuacji wszyscy sąsiedzi, zamieszkujący poniżej Świeradowa, musieli by na przyszłość “zrzucić” się na budowę u niesfornego sąsiada nowej instalacji kanalizacyjnej, bez przelewu do naszej Rzeki…
  Do Kanalarza. Bezpieczniej byłoby odprowadzić już wodę z rury spustowej powierzchniowo, na chodnik, jak to mają gdzie indziej…

 5. Gó….o prawda po prostu brak wydajności, przepustowości rury odprowadzającej kanalizację do ilości mieszkańców i turystów a ponadto wszyscy o tym wiedzą i nic z tym nie robią czyli umyślnie doprowadzają do zatruwania środowiska i jest proste wyjście powiadomić prokuraturę nikt nie wpadł jeszcze na taki pomysł.

  • czyli jak pojawiają się silne opady deszczu wszyscy turyści zasiadają na klopach po złości, problemem jest to że istnieją jeszcze odcinki kanalizacji ogólnospławnej, tłumaczę część deszczówki podłączona jest do kanalizacji sanitarnej, trzeba to zmienić, a nielegalne podłączenia wykryć i odłączyć.

 6. A najpiękniejszy i symboliczny buk w mieście zabili, budując fontannę. Plac wokół niego szczelnie wyłożyli płytami z kamienia, obcięli 3/4 systemu korzeniowego i drzewa nie ma.
  Ten sam los czeka pomnikowe buki naprzeciwko dawnego PKS-u.
  Rozwój miejscowości uzdrowiskowej i turystycznej nie polega wyłącznie na stawianiu samych hoteli i apartamentowców

 7. Funkcje zbiornika deszczowki pelnil kiedys staw kolo bylego Baru u Bozenki, ale nikt nie rozumial tej roli jaka odgywal staw a szkoda bo mozna bylo to dobrze zagospodarowac.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here