Budują przelew boczny ścieków do Kwisy

21
2762

Mimo, iż nie każdemu przypadł do gustu pomysł zrzucania ścieków do rzeki to inwestycja jest realizowana. Wkrótce przelew będzie gotowy.

 

Po tym jak Dyrektor Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim PGW Wody Polskie postanowiła udzielić na rzecz Gminy Miejskiej Świeradów- Zdrój pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego, tj. przelewu bocznego wraz z wylotem ścieków burzowych do rzeki Kwisy w km 120 + 995 z przepompowni ścieków ogólnospławnych przy ulicy Bocznej w Świeradowie- Zdroju burmistrz uzdrowiska rozpisał przetarg, wyłonił wykonawcę i ten w dniu dzisiejszym wszedł na plac budowy i ruszył z robotami zmiennymi.

Realizacja inwestycji nie należy do wyjątkowo skomplikowanych i wkrótce prace zostaną wykonane. Zgodnie z pozwoleniem średnio 10 razy w ciągu roku lokalne władze będą mogły dokonywać awaryjnych zrzutów ścieków do rzeki Kwisy. PGW Wody Polskie pozwolenie wydało na 30 lat.

Zobacz, ile ścieków trafi do Kwisy

21 KOMENTARZE

 1. A kto będzie liczył te zrzuty fekalii w ciągu roku. Ich nie będzie ok 10, tylko dużo, dużo więcej. Na wet laik może policzyć ile przybywa pokoi i mieszkań dla turystów, a wszędzie łazienka, kibelek . Nie wierzę, to dlaczego tyle się mówi o ochronie środowiska. O dbaniu o czysta wodę. To nie może być prawda. I to w imię prawa. Dostali pozwolenie na zrzuty zamiast natychmiast wstrzymać dalsze budowanie hoteli i apartamentowców.

 2. W tej gminie to chyba normalność. Jak nie hotel który zrzuca ścieki do górskiego potoku i wszyscy twierdzą że jest ok . To po kilku latach mieszkania w Czerniawie zauważyłem że sporo mieszkańców również ma odpływy jak nie do rzeki to do pobliskich rowów już o palonych śmieciach nie mówiąc… Ekologia w czystej postaci .

 3. . ..)Wstyd pomyśleć ,jakich mamy nieodpowiedzalnych i bezdusznych urzędników. Najprościej zniszczyć całe środowisko i utworzyć śmierdzace ,brudne, bajora 🙂 W jakim świece my żyjemy ? Kto reprezentuje nasze urzędy???Nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednich stanowiskach .

   • Nie do końca jest to prawda. Większość mieszkańców jest oburzona poczynaniami burmistrza. Sama mieszkam nad Kwisą i serce mi krwawi. A co do wyborów burmistrza i rady to………zostawię bez komentarza. Samo to , że nie było kontrkandydatów powinno dać do myślenia. A rada dziwnie ,, ułożona “jakby zapomniała komu ma służyć

 4. Nic nie da nasze oburzenie i gniew. Dzieją się rzeczy nieoczywiste. Nie znajduje ich logicznego wytłumaczenia. Polska pozyskuje środki z Unii na dofinansowanie proekologicznych inwestycji, wszem i wobec słychać o coraz większej świadomości jak skażone środowisko wpływa na nasze zdrowie . … a tu bęc.. radni swieradowa przyklepują taki pomysł. Ludzie, do licha, przecież to Wasze miejsce na Ziemi, Wasza mała Ojczyzna.

 5. Burmistrz miasta ulega pomysłom na budowę fontan następnej wieży widokowej a za budowę kanalizacji nie zabierze się bo to śmierdzący biznes jaj jedzie swoim pięknym samochodem zwłaszcza koło cmentarza to zamyka okna i po krzyku znam ten problemie paru ładnych lat byłem mieszkańcem swieradowa.Najbardziej zasranym
  Miastem na dolnym Śląsku będzie Świeradów ZDROJ!

 6. Sytuacja ta powtarza się już któryś raz za każdej kadencji burmistrza smród zwłaszcza koło cmentarza ścieki zrzucane do rzeki z dzielnicy drożyna miejsce gdzie mieszka p. Burmistrz ,tolerancja policji na zrzucanie ścieków do rowow patologia władzy a w zamian fontanny ,następne wieże widokowe bo na górze nie śmierdzi.

 7. Gdzie są lokalni ekolodzy? o odpadach w Rębiszowie był taki wrzask i pisk, protesty, pikiety a tutaj taka cisza… czyli co, odpady są be, a fekalia w Kwisie już ok? Podwójne standardy?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here