Salmonella w partii mięsa w Lidlu. GIS wydał ostrzeżenie.

0
762

Po stwierdzeniu w jednej partii mięsa mielonego obecności bakterii Salmonelli Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie: „Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem”.

 

Jak informuje w komunikacie GIS w wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto Salmonella spp. w 1 z 5 próbek produktu „Mięso mielone wołowe, 400g”.

Wprawdzie produkt jest przeznaczony do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia, jednak istnieje ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, gdzie niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Chodzi o produkt sprzedawany pod nazwą „RZEŹNIK CODZIENNA DOSTAWA Mięso mielone wołowe 400G” o numerze partii: 00814922 z terminem do spożycia: 02.03.2022. Produkt został wyprodukowany przez Zakłady Przemysłu Mięsnego Biernacki w Jarocinie dla Lidla.

fot.: GIS

Po stwierdzeniu obecności bakterii natychmiast wszczęto procedurę wycofania z rynku zakwestionowanej partii mięsa mielonego. A Lidl zdecydował o wstrzymaniu sprzedaży przedmiotowej partii. Ponadto organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania partii z obrotu.

Niemniej GIS zaleca by nie spożywać produktu z partii objętej komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej, a w przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here