Trener podejrzany o pedofilię usłyszał wyrok

0
2430
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Były już trener biegów przełajowych był podejrzany o dopuszczenie się czynów pedofilskich wobec czterech nieletnich. Jednego z chłopców miał on zgwałcić.

 

Romuald O., były trener biegów przełajowych szkolący dzieci i młodzież z terenu Jeleniej Góry został zatrzymany we wrześniu 2021 roku i osadzony w areszcie. Wówczas prokurator Tomasz Czułowski rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze potwierdzał, iż mężczyzna jest podejrzany o dopuszczenie się przemocą a także podstępem doprowadzenia osoby małoletniej poniżej lat 15 do poddanie się innym czynnościom seksualnym.

Sprawa toczyła się kilka miesięcy. We wrześniu 2022 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wydał wyrok w procesie byłego trenera biegów na orientację Romualda O.

Jak podaje portal Jelonka.com mężczyzna został uznany winnym czynów pedofilskich wobec czterech nieletnich w wieku poniżej 15 lat. Jeden z chłopców miał zostać przez byłego trenera zgwałcony.

Romuald O. został skazany na karę łączną sześciu lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny orzeczono też szereg kar dodatkowych m.in. dożywotni zakaz wykonywania wszelkich zawodów związanych z pracą, edukacją i opieką nad małoletnimi, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz zapłatę zadośćuczynienia na ich rzecz. – powiedział w rozmowie z jeleniogórskim portalem rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze sędzia Tomasz Skowron

Wyrok nie jest prawomocny.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here