Rząd skraca czas oczekiwania na dawkę przypominającą

3
963

Po 5 miesiącach od przyjęcia pełnej dawki szczepionki przeciw COVID-19 osoby powyżej 50 lat mogą przyjąć dawkę przypominającą. Będą one otrzymywać SMS-y z informacją o możliwości wcześniejszego zapisania się na szczepienia.

 

Dotychczas dawka przypominająca szczepionki przeciw koronawirusowi dostępna była dla wszystkich pełnoletnich po upływie 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia. To jednak zostaje zmienione. Jak tłumaczy minister zdrowia za rekomendacją Rady Medycznej teraz osoby w wieku 50+ mogą zapisać się na dawkę przypominającą już po 5 miesiącach od przyjęcia szczepionki w schemacie podstawowym.

Jak podkreśla minister Adam Niedzielski, od 25 listopada resort zdrowia rozpoczął akcję wysyłki wiadomości SMS z informacją o możliwości wcześniejszego zapisania się na szczepienia.

Osobom, które przyjmą dawkę przypominającą zostanie wydłużona ważność Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) na rok od daty wykonanego szczepienia.

Ponadto, dawka przypominająca szczepionki przeciw COVID-19 dostępna jest dla wszystkich pełnoletnich. Szczepienia wykonywane są preparatami Comirnaty (Pfizer-BioNTech) lub połową dawki Spikevax (Moderna). Do tej pory przyjęło ją 1,9 mln osób.

3 KOMENTARZE

  1. Pamiętajcie nie bierzcie narkotyków bo was zmiotą z planszy, i też pamiętajcie o tym że pierwsza dawka tzn działka jest darmowa żeby was uzależnić. PS. litera Xi jest przed Omnikronem i nie było tego warianta a kto ma na imię Xi ? Kto ma w garści światową organizację zdrowia? Kto chce gospodarczo i mentalnie zniewolić ludzkość? Xi z Chin!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here