Zamykaj drzwi nawet jeśli jesteś w domu

0
4032
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Pamiętajmy, aby nawet wtedy kiedy całą rodziną jesteśmy w domu, czy mieszkaniu zamykać drzwi na klucz. W ten sposób uchronimy się przed wizytą “nieproszonego gościa”, który może pozbawić nas gotówki, bądź innych przedmiotów.

 

Bardzo często będąc w domu w ciągu dnia zamki drzwi naszych domów są otwarte. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że wśród przestępców są również osoby, które będą chciały wykorzystać naszą niefrasobliwość.

Sprawcy mogą chodzić po klatkach schodowych i sprawdzać które mieszkanie jest otwarte. Jeśli takie znajdą wchodzą po cichu do przedpokoju, czy innych pomieszczeń i zabierają cenne przedmioty, a my orientujemy się o ich utracie nawet kilka godzin po zaistniałym zdarzeniu.

Należy pamiętać o zamykaniu drzwi na klucz przed pójściem spać i w sytuacjach, kiedy często nawet z kilkoma członkami rodziny jesteśmy w domu, czy mieszkaniu.

Często sprawcy wchodząc do jakiegoś mieszkania i będąc zauważonym opowiadają wymyślone historie, że to pomyłka, że szukam kolegi. Takie zachowanie powinno wzbudzić naszą czujność.

Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia powinniśmy zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczący rysopisu, ubioru osoby i kierunku jego oddalenia i za każdym razem poinformować o takich sytuacji policję, która przyjedzie na miejsce i sprawdzi taką osobę.

-/Policja Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here