Rusza projekt: szkoły sztucznej inteligencji

0
121
zdjęcie poglądowe (pixelbay.com)

Do 1 października potrwa nabór szkół średnich do projektu AI4Youth (szkoły sztucznej inteligencji). Jego zadaniem jest krzewienie zainteresowania sztuczną inteligencją oraz potencjałem jej zastosowań. Projekt realizowany w partnerstwie z firmą Intel i ma pomóc uczniom i nauczycielom budować umiejętności twórczego wykorzystywania sztucznej inteligencji.

 

 

AI4Youth – szkoły sztucznej inteligencji

Pilotaż programu AI4Youth ma charakter ogólnopolski. W ciągu najbliższych 15 miesięcy zostanie przeszkolonych nie mniej niż 120 nauczycieli oraz minimum 1800 uczniów z 60 szkół, z 6 miast i co najmniej z 3 województw.

Udział w projekcie pilotażowym AI for Youth to szansa na rozwój kompetencji i nauczycieli, i uczniów. Lista korzyści jest długa. Oto najważniejsze z nich:

  • nauczą się świadomie korzystać z cyfrowych technologii,
  • skorzystają z kursów, które poprowadzą certyfikowani trenerzy,
  • zyskają bezpłatny dostęp do narzędzi AI,
  • będą mieć bezpłatny dostęp do licencjonowanych materiałów edukacyjnych,
  • osiągną gotowość cyfrową.

Program szkoleniowy opracowali eksperci AI i edukatorzy.

Wprowadza on uczniów w świat sztucznej inteligencji. Wzbudza ich zainteresowanie AI, inspiruje, uczy też mechanizmów działania AI i algorytmów. To szansa na wprowadzenie na rynek pracy w Polsce osób z kompetencjami przyszłości.

Skupia uwagę uczniów na tym, jak zastosować AI w konkretnych dziedzinach. Dotyka głównie zadań, które wynikają z celów zrównoważonego rozwoju i pozwalają stopniowo zdobywać podstawowe umiejętności potrzebne, aby móc wykorzystywać AI w aplikacjach.

Zapewnia też narzędzie technologiczne. Pozwoli ono przećwiczyć wykorzystywanie AI, sprawdzi też umiejętności i wiedzę na temat AI.

-/MRiT/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here