Radny zaprasza na spotkanie w sprawie zagospodarowania stadionu w Lwówku Śląskim

16
2130
Dawid Kobiałka, Przewodniczący Rady Miejskiej, Lwówecka Prawica
Dawid Kobiałka, Przewodniczący Rady Miejskiej, Lwówecka Prawica

Duże boisko do gry w piłkę nożną, zadaszone trybuny, małe boisko ze sztuczną trawą i oświetleniem, bieżnia tartanowa czterotorowa, miasteczko ruchu drogowego …

 

Jaki jest stan stadionu miejskiego w Lwówku Śląskim oraz terenu wokół niego wie każdy, kto choć raz miał okazję tam być. O konieczności modernizacji obiektu mieszkańcy mówią od dawna. Lwówecki.info nie raz opisywał bolączki związane z obiektem, jednak tych jest sporo i ciągle pojawiają się nowe.

Teren jest duży, dobrze położony i mógłby być centrum sportu wykorzystywanym przez lokalne kluby sportowe oraz każdego, komu sport jest bliski. Jednak jak na razie oprócz budowy placu zabaw, siłowni zewnętrznej i pumptracka powstała tam “zajezdnia autobusowa”. Pojawiają się także obietnice, jednak światełka w tunelu na razie nie widać.

Duże boisko do gry w piłkę nożną, zadaszone trybuny, małe boisko ze sztuczną trawą i oświetleniem, bieżnia prosta – bieżnia tartanowa czterotorowa, miasteczko ruchu rowerowego, zespół trampolin posadzkowych, zespół ścianek wspinaczkowych, zjazd linowy – tyrolka, płyta dla rolkarzy, zespół ścieżek rowerowych o nawierzchni szutrowej, plac do gry w bule, boisko do streetballa, boisko do mini piłki nożnej, toalety i omawiana już parokrotnie hala sportowa. Tak w dużym skrócie prezentuje się opracowana na zlecenie Gminy Lwówek Śląski koncepcja zagospodarowania terenu stadionu miejskiego przy ulicy Oświęcimskiej.

Projekt robi wrażenie. Jego realizacja została podzielona na pięć etapów. Obowiązkowe konsultacje w sprawie projektu już się zakończyły, jednak jak przyznaje nam Przewodniczący Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim Pan Dawid Kobiałka przy jego tworzeniu nie każdy miał okazję zabrać głos, dlatego on wyszedł teraz z propozycją szerokiej debaty na temat zagospodarowania terenu oraz funkcjonalności obiektów, które się na nim znajdą.

„Pomysł z racji tego, że nie każdy zainteresowany został zapytany o zdanie podczas konsultacji tego projektu, które były przeprowadzone.” – wyjaśnia radny Dawid Kobiałka – „Pomysł powstał po negatywnym komentarzu Pana Bialica (red: MKS Piast Lwówek Śląski) dotyczącego braku obiektów lekkoatletycznych”. – dodaje przewodniczący Rady Miejskiej, który zapewnia, iż nie ma to być debata nad jakąś alternatywną koncepcją, tylko ale nad szczegółami tego projektu, np. o potrzebie budowy bieżni 400 metrowej.

Spotkanie w sprawie koncepcji zagospodarowania stadionu w Lwówku Śląskim, na które Przewodniczący zaprasza wszystkich, którym bliski jest sport, a w szczególności jak sam przyznaje zależy mu na tym, żeby byli na spotkaniu trenerzy z lwóweckich klubów, nauczyciele i sami sportowcy ma się odbyć już jutro, czyli we wtorek 9 sierpnia 2022 o godzinie 15:00 w Urzędzie Gminy i Miasta Lwówek Śląski w sali konferencyjnej (1 piętro).

16 KOMENTARZE

 1. A co przy basenie miejskim? Takie były plany na cały kompleks sportowo-rekreacyjny z boiskami i atrakcjami…
  A tutaj na minus liskwidacja bieżni owalnej wokół boiska – tak to sobie biegam w kółko, a tak to nie ma jak, jak będzie tylko kawałek prostego… Co mam zawracać co chwilę… Gorzej, zdecydowanie ta zmiana, reszta okej. Zmniejszenie boiska też trochę dziwne to mnie na szczęście nie dotyczy.

  • … a ja myślałem że rada miejska. Burmistrz i urzędnicy pełnią rolę służebną. Mają obowiązek pracować dla mieszkańców. A rada ma narzucać zadania do realizacji i razem z wyborcami rozliczać z nich burmistrza i urzędników. Urząd dla petentów. Nie na odwrót jak co niektórym się pomyliło.

 2. Olimpijka ma rację. Co z terenem przy basenie letnim. Część będzie pod Nowy Most. A reszta. Parkig, siłownia, boisko, plac, zabaw. Na to czekamy. To ruszy pewnie przed wyborami. A stadion wymaga na tych. Iastowego remontu i rozbudowy.

 3. Na stadionie od kilku lat jest otwarta siłownia i jest plac zabaw. Tyle wiesz o stadionie skoro piszesz że powinny powstać. Jest i pumptrack Mateuszku. To dowód na to że coś zaczęto działać . Teraz czas na resztę. Brawo

 4. Nie wiem , kto jest pmyslodawca projektu , ale biorac pod uwage reali Lwoweczka brzmi conajmniej , jak CPK w ustach Pinokia . MOze wiele debat sie przetoczyc , ale tak krawiec kraje , jak mu staje. Mnie to wszystko pachnie juz kielbasa wyborcza. Nidlugo 100 hal maja wybudowc to moze akurat w tym miejscu , choc nie wiem , czy nas na utzrymanie isteniejacej stac . Ale dobrze ze jest.

 5. Tylko po co i dla kogo? Miasto umiera, młodzi ludzie wyjeżdżają. A Kobiałka będzie budował obiekt sportowy dla emerytów. Przecież Lwówek to miasto bez przyszłości i choćby nie wiem ile atrakcji tu stanęło, każdy będzie z tej dziury uciekał. Panie Kobiałka, może zamiast zajmować się bzdurami typu zbieranie podpisów pod petycją o otwarciu rynku, który de facto zamknięty nie jest, albo mrzonkami o obiektach sportowych, zacznie Pan myśleć jak rozwiązać problem bezrobocia w powiecie i uciekających z niego młodych ludzi. Jeśli to za trudne, to mam coś bardziej w Pana kompetencjach. Śmietniki miejskiej, a raczej ich stelaże, bo koszów brak, pełni takich stoi bezużytecznych, że człowiek z psią kupą musi przez pół miasta popitalać, żeby móc wyrzucić.

 6. Racja Ten Mieszkaniec. Jakiś inwestor lobbuje u radnego? Te działania upiększające miasto ok, ale trochę to jak malowanie starego płotu. Był kiedyś temat drugiej nitki A4 przez powiat Lwówecki. Tylko to i strefy ekonomiczne mogłyby go uratować. A tak, to przegeywamy z Bc i JG które leżą na dużych szlakach komunikacyjnych. Polecam wyjazd do Bc młodzi, niedaleko i już macie perspektywy na przyszłość.

 7. Jak w Polsce mamy wychowywać przyszłych sportowców olimpijczyków, kiedy zamiast stadionu lekkoatletycznego, pływalni, kortu tenisowego, budujemy trampoliny, tyrolki, bule i powielamy boiska.
  To już nie będzie stadion tylko centrum rekreacyjne.

 8. Kojarzę tylko jednego Olimpijczyka z Lwówka, 4-krotnego. Lucjana Błaszczyka. Początkiem jego sukcesu był wyjazd z Lwówka. Taka smutna prawda
  Wyremomtowamy stadion nic tu nie zmieni. Chcecie coś osiągnąć, wyjeżdżajcie.

 9. W latach 70 tych na rynku w Lwówku Śl. Były duże szachy ciągle oblegane przez szachistów i kibiców ..Myślę, że pan radny Kobiałko pomyśli też o tym napewno będzie to mała atrakcją na naszym rynku i COŚ dla seniorów i nie tylko

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here