Przewodniczący Rady skomentował słowa Burmistrz Szczęsnej. WIDEO

18
2101
Dawid Kobiałka, Przewodniczący Rady Miejskiej, Lwówecka Prawica
Dawid Kobiałka, Przewodniczący Rady Miejskiej, Lwówecka Prawica

Wypowiedź Marioli Szczęsnej z ostatniej sesji rady miejskiej stawia działalność samorządu w całkowicie nowym świetle.

 

Po jej opublikowaniu na stronach Lwówecki.info wraz z całym kontekstem sytuacji, w której pamiętne słowa padły z ust burmistrz Lwówka Śląskiego nie szczędziliście swoich komentarzy. Niektórzy wydaje się, że sprawę bagatelizowali sprowadzając ją do samych tabliczek inni nie szczędzili słów krytyki. Jeszcze wczoraj wieczorem do wypowiedzi szefowej urzędu odniósł się przewodniczący rady miejskiej.

Swój komentarz Dawid Kobiałka na portalu społecznościowym zaczął od przypomnienia słów Burmistrz Lwówka Śląskiego zaznaczając przy tym, iż wywodzi się ona z PSL-u:

To, że żeśmy tak drodzy państwo odpowiedzieli [na pismo], to nie znaczy, że to zrobimy. – powiedziała podczas sesji Mariola Szczęsna.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim przypomniał także, w jakich okolicznościach doszło to tej kuriozalnej wypowiedzi:

Udzieliłem głosu na sesji Radnemu Eckowi, który prosił Panią Burmistrz o wyjaśnienie, dlaczego nie zostały wykonane tabliczki dojazdowe do kilku posesji w Mojeszu, pomimo, że 9 miesięcy wcześniej (w czerwcu 2021) otrzymał pismo, w którym Pani Burmistrz zapewniła o ich wykonaniu. Pani Burmistrz powiedziała, że to nie zostanie zrealizowane i żeby ci mieszkańcy przyszli na zebranie sołeckie we wrześniu 2022 i “zaplanowali sobie to w funduszu sołeckim”.

Następnie gdy Radny odczytał pismo, że Gmina zobowiązuje się do realizacji zadania, usłyszał w odpowiedzi, że to, że Burmistrzowie piszą, że coś zrobią, to nie znaczy, że to zrobią.” – przypominał Radny Kobiałka, który wskazał także, że jego kolega Radny Zbigniew Eck po sesji złożył kolejne pismo, w którym podsumował tę sytuację:

Stwierdzenie Pani Burmistrz (…), że oznakowanie dojazdu do w/w posesji nie zostanie wykonane przez Urząd, świadczy nie tylko o lekceważeniu Radnego, ale również lekceważeniu mieszkańców miejscowości Mojesz.

Przewodniczący Rady Miejskiej nie krył, iż po tym incydencie stracił wiarę w słowa Marioli Szczęsnej i odniósł się do innych obietnic składanych przez burmistrz Lwówka Śląskiego:

Ja, w poprzedniej kadencji, gdy wątpiłem w słowne obietnice, to występowałem o zapewnienie na piśmie – w tej kadencji, to już nawet zapewnienia na piśmie nic nie znaczą od Pani Burmistrz.
To są tylko albo i aż tabliczki, bo pokazują, jakie jest podejście władzy do nas – mieszkańców. Zwłaszcza, że takich niespełnionych obietnic pisemnych i słownych jest więcej.

Cała, zaistniałą podczas sesji sytuacja została opisana przez Lwówecki.info w materiale pt.: „Burmistrz Lwówka Śląskiego powiedziała prawdę. Radni zaniemówili”.

18 KOMENTARZE

  1. I to jest właśnie przykład na to, czym zajmują się Radni. Macie super Burmistrza doceńcie to w końcu. Możecie mieć gorzej jak dojdą do władzy tzw młode wilczki. Jestem z innej gminy to wiem. Jak długo można roztrząsać tą sprawę. Czy nie ma ważniejszych problemów społecznych. ? Szanujcie swoją Panią burmistrz. Nikt lepiej by nie postąpił .

  2. Mam nadzieje ze w najniższej przyszłości powiat lwowecki będzie miał innego burmistrza, ktory nie będzie tak beszczelny i nie mily jak w ostatnich czasach jest Pani Mariola Szczęsna

  3. Ustronie. Zapadła i zapomniana miejscowość w gminie Lwówek śląski. Nie ma sklepu , nie ma też zasięgu telefonii komórkowej . Jest spora grupa mieszkańców powyżej 80 i 90 lat, którzy – gdy byli młodzi – wiele dla tej społeczności lokalnej zrobili.Dzisiaj muszą liczyć głównie na pomoc sąsiadów. Byłoby dobrze aby się nimi zaopiekować . Włodarze gminy powinni dokonać rozeznanie ich potrzeb i problemów .Wsparcie dla nich jest obowiązkiem pomocy społecznej .

  4. Mariolka powinna mieć na tyle godności, aby samej poddać się do dymisji – i to jeszcze przed końcem tego roku szkolnego. Ale nie – ona czeka jeszcze dwa lata … może jeszcze coś da się taniej sprzedać, może jakąś działkę albo coś innego. Czy ta kobieta nie rozumie, że jej czas już minął?

    • Gdyby tak komentujący nie planowali startować na radnych to by pięknie było. Niestety będzie coraz więcej pokazywania zasad etyki i kultury przyszłych kandydatów

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here