Przekroczył prędkość o 58 km/h. Stracił prawo jazdy

4
51
Kontrola prędkości (lwówecki.info)

Lwóweccy policjanci 1 kwietnia około godziny 13 zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 108 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i skierowali wniosek o cofnięcie uprawnień na okres 3 miesięcy.

Policjanci ruchu drogowego z Lwówka Śląskiego pełniący służbę na drodze krajowej 30 w miejscowości Pasiecznik, zatrzymali samochód jadący z prędkością 108 km/h. Kierowca został ukarany mandatem, 10 punktami karnymi oraz zatrzymano jego prawo jazdy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Brawura i nadmierna prędkość to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób.

autor: asp.szt. Mateusz Królak, KPP Lwówek Śl.

4 KOMENTARZE

  1. Ale sukces Drogówki.
    Wiadomo, że zawsze ustawiają się w zatoczce tuż przed tablicą wyznaczającą koniec terenu zabudowanego Pasiecznika (do białej przekreślonej tablicy będzie chyba z 20 metrów). A że przez Pasiecznik wali się 70-80 km/godz., jakoś ani razu drogówka nie wykazała się. Nie chodzi o bezpieczeństwo ruchu, mieszkańców Pasiecznika, rowerzystów, normalnych użytkowników szos. Jak brakuje do wykonania planu uzysku z mandatów – wyjazd z Pasiecznika jak znalazł.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here