Kolejny dzień morderczych zmagań we Włoskich Alpach

0
1158

Pochodzący z Lwówka Śląskiego Pan Marek Szramowiat bierze udział w ultramaratonie TOR330 – Tor des Géants.

 

W niedzielne przedpołudnie pierwsza grupa biegaczy ruszyła na 330 kilometrową trasę biegnącą przez Włoskie Alpy. W tej grupie jest Marek Szramowiat, który w ten sposób spełnia swoje marzenia.

Jak podają organizatorzy, w ultramaratownie udział bierze jeszcze 625 zawodników i zawodniczek z całego świata. Na dotarcie do mety zawodnicy mają nie więcej niż 150 godzin. Po dwudziestu trzech godzinach mieszkaniec Lwówka Śląskiego jest na bardzo dobrym, 185 miejscu. Biegacze muszą ukończyć trasę do godziny 18:00 w sobotę 18 września.

Tor des Géants to pierwszy tego typu wyścig obejmujący cały region, biegnący spektakularnymi ścieżkami u podnóża najwyższych czterotysięczników w Alpach oraz przez Park Przyrody Gran Paradiso i Park Regionalny Mont Avic. Wszystkie te szczególne cechy sprawiają, że jest to tak wyjątkowa, niepowtarzalna rasa. Ten szlak jest czymś więcej niż tylko konkurencyjnym wydarzeniem sportowym; jest to również sposób na promocję turystyki w Valle d’Aosta, poprzez gminy, przez które biegnie wyścig.” – piszą na swojej stronie organizatorzy tego ultramaratonu.

Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy od Pana Marka kilka zdjęć z trasy. Widoki zapierają dech w piersiach.

Trzymamy kciuki !!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here