Przed nami kolejny etap remontu DW364 Lwówek Śl. – Gryfów Śl.

7
1804
DW 364 Gradówek Lwówek Śląski 2

Już połowa drogi pomiędzy Lwówkiem Śląskim a Gryfowem Śląskim posiada dobrą nawierzchnię. Odcinków, które spędzają kierowcom sen z powiek z każdym rokiem ubywa.

 

W ostatnich dwóch latach zrealizowano siedem etapów remontu drogi wojewódzkiej 364 na odcinku Lwówek Śląski – Gryfów Śląski, podczas których wymieniono nawierzchnię oraz poprawiono odwodnienie na blisko 7 kilometrowym odcinku tej drogi. Inwestorem jest Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim, a prace realizowane są w ramach porozumienia z Urzędem Marszałkowskim. To porozumienie zostało zawarte w 2015 roku przez obecne władze Powiatu i przedłużone na kolejne lata w roku 2020. I to dzięki temu porozumieniu wkrótce ruszy wymiana nawierzchni na kolejnym odcinku tej drogi. Jak wyjaśnia nam Starosta Lwówecki będzie to od wzniesienia w miejscowości Rząsiny w kierunku Gryfowa Śl.

Zarząd Dróg Powiatowych już rozpisał przetarg na naprawę bieżącą – remont cząstkowy wielkopowierzchniowy jezdni drogi wojewódzkiej nr 364 w km 5+150-6+150 o dł. 1,0 km.

– Według kosztorysu wychodzi, że powinien to być 1 km drogi, ale przy tych zmieniających się z dnia na dzień cenach nie wiemy czy to będzie więcej, czy to będzie mniej – przyznaje Daniel Koko Starosta Lwówecki, który wspomina, iż środki na to zadanie pochodzą z wyparowanych oszczędności.

Ogłoszenie o przetargu ukazało się w piątek. Potencjalni wykonawcy mają czas do 30 maja br. na składanie ofert. Tego dnia powinniśmy także dowiedzieć się ilu oferentów się zgłosiło i jakie ceny zaproponowali.

7 KOMENTARZE

  1. Ludzie pamiętają czasy, kiedy nie było unijnych funduszy, ani extra programów drogowych, a DW 364
    została wyremontowana jednocześnie na całej długości. Teraz po kawałku, a zanim ukończą ostatni
    odcinek, trzeba będzie zaczynać remont od nowa. Ale dla ścisłości – to nie jest droga powiatowa. Jest to droga Wojewódzka. Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śl. , wykonujący bieżące utrzymanie tej drogi
    (DW 364), w ramach wygospodarowanych środków remontuje tyle na ile te środki pozwalają i za to należy się Zarządowi Dróg Powiatowych podziękowanie.
    Ubytki asfaltu w Płuczkach – do naprawy w ramach reklamacji powykonawczych. Okres gwarancji chyba jeszcze nie upłynął. I jakość wykonania przede wszystkim. Jesteśmy za biedni, aby tolerować bylejakość.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here