Wicemistrzostwo województwa dla uczniów ZSE-T w Rakowicach Wielkich

1
353

Dnia 16 maja 2019 uczniowie ZSE-T z Rakowic Wielkich zdobyli 2 miejsce w województwie startując w zawodach sportowo-obronnych: Eliminacje Wojewódzkie do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. Zawody odbyły się w Centrum Kształcenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.

 

W zawodach wzięło udział 11 szkół województwa dolnośląskiego.

Młodzież rywalizowała w konkurencjach takich jak: marszobieg zespołowy na 4 km z pokonywaniem zadań na trasie, strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks, rzut granatem na odległość.

Znakomity wynik uzyskali Nasi Uczniowie na strzelnicy, wygrywając strzelanie zdobyli aż 247 pkt – na 250 pkt możliwych do zdobycia!!!

Równie dobrze chłopcy poradzili sobie w marszobiegu i w rzucie granatem.

Po trzech rozegranych konkurencjach w klasyfikacji końcowej zawodów byliśmy razem na pierwszym miejscu ze szkołą z Legnicy, mając tyle samo punktów.
Przy jednakowej ilości zdobytych punktów w punktacji łącznej o kolejności zajętych miejsc zadecydowały, niestety dla nas, punkty zdobyte w marszobiegu, a tu uzyskaliśmy minimalnie niższy wynik.

Skład zespołu: Nowacki Filip, Topolski Kacper, Drabowicz Damian, Jurek Marcel, Grabowicz Grzegorz, Zawada Aleksander, Krupka Piotr, Kłeczek Mateusz, Mocny Dawid.

Wielkie Brawa Dla Chłopaków za Charakter, Walkę i Ogromne Serducho!!!

Warto zaznaczyć iż w tym roku szkolnym Nasi Uczniowie w każdych zawodach sportowo – obronnych w których wystartowali stawali na podium ( 4 pierwsze i 4 drugie miejsca)!!!

Opiekunowie: Adam Dymitroca, Bogusław Kuźlik

źródło: ZSE-T Rakowice Wielkie

1 KOMENTARZ

  1. Jestem absolwentem tej bardzo dobrej szkoły i nie mam wątpliwości co do kompetencji kadry szkoleniowej. Widać to na przestrzeni wielu lat. Młodzież nasza też jest utalentowana tylko trzeba z niej to coś wydobyć. Gratulacje i sukcesów życzę!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here