Koronawirus w hospicjum w Nowogrodźcu

0
2597

Informację na stronie magistratu przekazali Robert Adaszewski Dyrektor SP ZOZ w Nowogrodźcu i Robert Relich Burmistrz Nowogrodźca:

 

W dniu 12 kwietnia 2020 r. w godzinach nocnych lekarz Zakładu Opieki Paliatywno – Hospicyjnej w Nowogrodźcu uzyskał informację o pozytywnym wyniku badań w kierunku koronowirusa COVID-19 u jednego z pacjentów, w związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bolesławcu wydał decyzję o przymusowej kwarantannie pracowników SPZOZ w Nowogrodźcu, którzy od dnia 8 kwietnia 2020 r. mieli kontakt z zarażonym pacjentem. Obecnie zakład jest objęty zbiorową kwarantanną, pracownicy dyżurujący nie opuścili miejsca pracy. Pozostali pracownicy przebywać będą w kwarantannie domowej. Zakażony pacjent będzie leczony w Szpitalu Powiatowym w Bolesławcu.

Na dzień dzisiejszy trwają czynności zmierzające do ustalenia źródła zakażenia.

Wszyscy pracownicy oraz pacjenci zakładu będą poddani badaniu na obecność COVID-19.

W związku z faktem, że pacjent Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, mieszczącego się w tym samym budynku również był poddany badaniu w kierunku COVID-19 w tym samym czasie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bolesławcu wydał decyzję o kwarantannie do czasu uzyskania wyniku badań. Podobnie jak w przypadku hospicjum zakład objęto kwarantanną zbiorową, pracownicy dyżurujący pozostaną w zakładzie do czasu potwierdzenia wyniku badania.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here